Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Kirilo Budanovs paziņojis, ka trieciens lidlaukam Pleskavā, kurā tika iznīcinātas un bojātas vairākas transportlidmašīnas Il-76, tika veikts no Krievijas teritorijas.

Pēc Budanova teiktā, uzbrukuma rezultātā divas lidmašīnas tika iznīcinātas un divas tika nopietni bojātas.

"Mēs darbojamies no Krievijas teritorijas," intervijā izdevumam "The War Zone" sacīja Budanovs, taču neprecizēja, vai uzbrukumu veikuši izlūkdienesta darbinieki vai Krievijas partizāni. Viņš arī atteicās atklāt, kādi bezpilota lidaparāti tika izmantoti un kādā daudzumā.

Budanovs norādīja, ka izlūkdienests speciāli mērķēja uz šīm lidmašīnām, jo tās bija darba kārtībā un tika izmantotas militāro kravu un desantnieku transportēšanai. Tiek lēsts, ka bāzē atradās aptuveni 20 Il-76.

ziņots, naktī uz trešdienu dronu uzbrukumā Pleskavas lidostai tika nodarīti bojājumi četrām militārajām transportlidmašīnām Il-76.

Izskanējušas Kremļa propagandistu spekulācijas, ka droni uz Pleskavu varētu būt lidojuši nevis no Ukrainas, bet gan no Baltijas valstīm.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 263 490 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 263 490 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 470 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24. februārī krievi zaudējuši 4459 tankus, 8613 bruņutransportierus, 5530 lielgabalus, 735 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 500 zenītartilērijas iekārtas, 315 lidmašīnas, 316 helikopterus, 4421 bezpilota lidaparātu, 1445 spārnotās raķetes, 18 kuģus un ātrlaivas, 8009 automobiļus un autocisternas, kā arī 831 specializētās tehnikas vienību.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.