Noteikts arī mangāna rūdas eksporta un tranzīta liegums uz Krieviju.

Reklāma

Pēc vairāk nekā mēnesi garām diskusijām ES valstu politiķi un diplomāti beidzot ir vienojušies par jaunu sankciju kārtu pret Krieviju par tās sākto karu pret Ukrainu. Pirmdien Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē ES dalībvalstis beidzot apstiprināja 14. sankciju pakotni pret Krieviju, vakar informēja ārlietu ministre Baiba Braže. 

Ar šīm sankcijām paredzēta vēršanās pret Krievijas "ēnu flotes" kuģiem, kas, kā skaidro Braže, ir būtiski, lai mazinātu Krievijas ienākumus, kā arī jūras un vides aizsardzībai. 

"Tie ir nākamie soļi Krievijas spēju un resursu iegrožošanā," vērtē ministres padomnieks drošības un sabiedrības noturētspējas jautājumos Tomass Pildegovičs. 

Noteikts arī mangāna rūdas eksporta un tranzīta liegums uz Krieviju, Krievijas izcelsmes sašķidrinātās gāzes pārkraušanas ierobežojumi ES ostās. 

Tāpat noteikts liegums ES kompānijām izmantot norēķinu SPFS sistēmu jeb Krievijas SWIFT analogu un saņemt Krievijas finansējumu dažādām ES organizācijām – medijiem, NVO un politiskajām partijām. Noteikti arī citi ierobežojumi.


Tomēr ES augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels atzina, ka Ukrainai ir nepieciešams lielāks atbalsts. "Putins ceļo uz Ziemeļkoreju, viņš ceļo visur, kur vien var tikt. Viņš skaidri gatavojas ilgam karam. Ukrainai ir nepieciešama lielāka palīdzība. Tā ir vajadzīga tagad, pirms vasaras pārtraukuma," teicis Borels. 


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.