Izraēlas policija veikusi kratīšanu Katarā bāzētā telekanāla "Al Jazeera" birojā Nācaretē un konfiscējusi raidsabiedrībai piederošās iekārtas.

Reklāma

Reids noticis vairākas dienas pēc tam, kad Izraēlas valdība bija aizliegusi "Al Jazeera", gan bloķējot piekļuvi telekanāla saturam Izraēlā, gan aizliedzot raidsabiedrībai strādāt valsts teritorijā.

Izraēlas sakaru ministrs rīkojumu par "Al Jazeera" aizliegšanu parakstīja svētdien, un tajā pat dienā policija veica kratīšanu raidsabiedrības birojā Austrumjeruzalemē viesnīcā "Ambassador Hotel".

Izraēla kritizē telekanālu, ka tā materiāli par karu Gazas joslā neesot objektīvi.

Izraēlas parlaments pieņēmis likumu, kas ļauj valdībai slēgt un aizliegt ārvalstu raidsabiedrības, ja tiek atzīts, ka tās rada draudus valsts drošībai.

"Al Jazeera" kategoriski noliedz Izraēlas apsūdzības, aizliegumu raksturo kā kriminālu nodarījumu, ar ko tiek pārkāptas cilvēktiesības.

Telekanāls solījis spert visus iespējamos soļus pret Izraēlas rīcību, kā arī paudis apņēmību aizstāvēt raidsabiedrības un tās darbinieku tiesības.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.