Indijas premjerministra Narendras Modi partija "Bharatiya Janata Party" (Indijas Tautas partija, BJP) pirmo reizi desmit gadu laikā zaudējusi absolūto vairākumu parlamentā, liecina apkopotie parlamenta vēlēšanu rezultāti.

Reklāma

Kaut arī BJP saņēmusi visvairāk balsu, valdības izveidošanai tai būs jāpaļaujas uz diviem koalīcijas partneriem. BJP izcīnījusi 240 no 543 vietām, pēc visu balsu saskaitīšanas trešdien pavēstīja vēlēšanu komisija. Tiesa, BJP arī turpmāk būs lielākais politiskais spēks parlamentā. Kopā ar koalīcijas partneriem BJP būs 292 vietas, un tas ir pietiekami valdības izveidei. Iepriekšējās vēlēšanās BJP izcīnīja 303 vietas – krietni vairāk par vairākumam nepieciešamajām 272 vietām. 

Kopā ar sabiedrotajiem BJP bija 353 vietas. Savukārt opozīcijas nometne Kongresa partijas vadībā guvusi pārsteidzoši labus rezultātus. Kongresa partija teju dubultojusi pārstāvniecību no 52 uz 99 vietām un būs otrs lielākais politiskais spēks parlamentā. Atbilstoši vietējās preses aplēsēm opozīcijas alianse izcīnījusi 234 vietas.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.