Izraēlas Aizsardzības spēki ceturtdien paziņoja, ka ir devuši triecienu palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamās" kompleksam, kas bija izveidots ANO palestīniešu bēgļu aģentūras UNRWA skolā Gazas joslas centrālajā daļā.

Reklāma

Izraēlas Gaisa spēku lidmašīna "veica precīzu triecienu" šim kompleksam Nuseiratas bēgļu nometnes rajonā, teikts armijas paziņojumā.

""Hamās" un "Islāma džihāda" teroristi, kas piederēja "Nuhbas spēkiem" un piedalījās slepkavnieciskajā uzbrukumā kopienām Izraēlas dienvidos 7. oktobrī, darbojās šajā kompleksā," paziņoja Izraēlas Aizsardzības spēki lietotnē "Telegram". "Nuhbas spēki" ir īpaša vienība "Hamās" militārajā spārnā.

"Teroristi vadīja teroru no skolas zonas, to ekspluatējot un izmantojot par patvērumu," 

vēstīja Izraēlas armija. Tā arī paziņoja, ka "vairāki teroristi", kas bija tuvu uzbrukumu veikšanai, "tika likvidēti šajā triecienā".

Pirms trieciena "tika sperti vairāki soļi, lai samazinātu kaitējuma nodarīšanas neiesaistītiem civiliedzīvotājiem risku", paziņoja Izraēlas Aizsardzības spēki.

 Armijas paziņojumu nebija iespējams neatkarīgi pārbaudīt.

Teroristu organizācijas "Hamās" mediju birojs paziņoja, ka šajā Izraēlas triecienā ir nogalināti vismaz 27 cilvēki un ievainoti vairāki desmiti, kas aizvesti uz Al-Aksas Mocekļu slimnīcu. "Hamās" apsūdzēja Izraēlas armiju, ka tā īstenojusi "šausmīgu slaktiņu (..) kas apkauno cilvēci".

Armija otrdien bija paziņojusi, ka izmantojusi dronus trieciena veikšanai UNRWA skolai Bureidžā, kur "Hamās" kaujinieki izplānojuši daudzus uzbrukumus Izraēlas civiliedzīvotājiem un karavīriem.

Izraēlas bruņotie spēki ir vairākkārt apsūdzējuši "Hamās" par operāciju veikšanu no civiliem objektiem un par Gazas joslas civiliedzīvotāju izmantošanu par dzīviem vairogiem. "Hamās" šīs apsūdzības noliedz.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.