Valdības iestādes Eiropas Savienībā (ES) ir tiesīgas aizliegt darbiniekiem valkāt tādus reliģiskus simbolus kā musulmaņu sieviešu tradicionālās galvassegas pat tad, ja tiem nav jākontaktē ar apmeklētājiem, otrdien atzinusi ES Tiesa.

Reklāma

Šādus noteikumus drīkst ieviest, lai nodrošinātu pilnībā neitrālu administratīvo vidi, atzinusi tiesa.

Šāds lēmums pieņemts, izskatot kādas Beļģijas pašvaldības darbinieces prasību, ar kuru apstrīdēts aizliegums viņai nēsāt darbavietā islāmticīgo galvas lakatu, jo tādējādi tiekot pārkāpta viņas reliģiskā brīvība un viņa tiekot diskriminēta.

Tomēr tiesa norādījusi, ka jebkura tāda simbola aizliegums, kas norāda uz personas filozofisko vai reliģisko pārliecību, nav diskriminējošs, ja tas tiek piemērots kā vispārēja norma un attiecināts uz visiem darbiniekiem.

Spriedums attiecas uz visām publiskā sektora iestādēm ES. Iepriekš ES tiesa jau pieņēmusi vairākus līdzīgus spriedumus, kas attiecās un privātā sektora darbiniekiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.