Vācijas dienvidrietumos Manheimā policija piektdien sašāvusi ar nazi bruņotu uzbrucēju, kas pilsētas tirgus laukumā ievainojis piecus pret radikālā islāma vērstās pilsoņu kustības "PAX Europa" biedrus, arī policistu, kurš no gūtajiem ievainojumiem svētdien miris, vēsta likumsargi.

Reklāma

Sadurto vidū ir arī "PAX Europa" aktīvists un kādreizējais konservatīvi liberālās partijas "Brīvība" līderis Mihaels Štircenbergers.

Uzbrucējs ir kāds 25 gadus vecs Afganistānas pilsonis, kas Vācijā uzturējies aptuveni desmit gadus, taču līdz šim nebija nonācis policijas redzes lokā.

Reaģējot uz uzbrukumu, starppartiju organizācija aicināja izveidot Manheimas centrā dzīvo ķēdi, un saskaņā ar policijas ziņām akcijā nedēļas nogalē piedalījās 800 līdz 1000 cilvēku.

Tikmēr labējās eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) jaunatnes organizācija Manheimas tirgus laukumā sarīkoja demonstrāciju ar saukli "reimigrācija novērstu šo noziegumu", kurā piedalījās 150 cilvēki.

Iepriekš nepieteiktu un spontānu kontrdemonstrāciju sarīkoja kreisie ekstrēmisti un tā dēvētie antifašisti, kas iesaistījās sadursmēs ar policiju, kura tiem neļāva uzsākt kautiņu ar AfD jauniešiem.

Aptauja

Kad noskaidrojies, ka nelegāli ieceļojušajam migrantam patvērums nepienākas, ko darīt valsts iestādēm?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.