Pilsoņu digitālās līdzdalības vietnē "manabalss.lv" uzsākta iniciatīva, kuras uzdevums ir savākt iedzīvotāju parakstus, lai apturētu lēmumu slēgt vairāk nekā 100 pasta nodaļas visā Latvijā.

Pašlaik parakstījušies gandrīz 3000 iedzīvotāju. Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrībā skaidroja, ka parakstu vākšana sākta, jo lēmums par nodaļu slēgšanu pieņemts sasteigti, trūkst sociālā plāna un nav bijusi diskusija.

"Ar šo iniciatīvu vēlamies panākt, lai Saeima pievērš uzmanību tam, ka VAS "Latvijas Pasts" lēmums slēgt 105 pasta nodaļas no 172 esošajām pasta nodaļām ir sasteigts un nav sagatavots atbilstīgi Latvijas sabiedrības, it īpaši reģionu iedzīvotāju un mazāk aizsargāto iedzīvotāju, interesēm. 

Lēmums ir pieņemts, pamatojoties uz īstermiņa rentabilitātes apsvērumiem un neizprotot nacionālā pasta operatora būtisko lomu valstī. 

VAS "Latvijas Pasts" nodrošina pasta pakalpojumu sniegšanu visā valsts teritorijā un veic arī sociālo funkciju, it īpaši reģionos. Pasta misija ir nodrošināt efektīvu, ērtu un pieejamu pasta pakalpojumu sniegšanu visiem Latvijas Republikā," teikts Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības paziņojumā.

"Lūdzam Latvijas Republikas Saeimu apturēt VAS "Latvijas Pasts" lēmumu par masveida pasta nodaļu likvidāciju un uzdot Latvijas Republikas Satiksmes ministrijai izstrādāt detalizētu pasta nozares struktūrpolitiku, kas nosaka nozares attīstības perspektīvu un ilgtspēju, ņemot vērā iedzīvotāju intereses, un nodrošina pasta pakalpojumu nodrošināšanu visā Latvijas teritorijā. Uzņēmumam ir vajadzīgs aktuāls valsts tiesiskais regulējums, lai nodrošinātu VAS "Latvijas Pasts" veiksmīgu darbību. Līdz ar to sabiedrība iegūs kvalitatīvus un pieejamus pasta pakalpojumus visā Latvijā."

Paraksties šeit.

Aptauja

Vai atbalsti "Latvijas Pasta" ieceri slēgt vairāk nekā 100 pasta nodaļas?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.