Izdevēji uztraukti par "Latvijas Pasta" veiktajām pārmaiņām Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) vērsusies pie augstākajām valsts amatpersonām un Saeimas frakcijām ar vēstuli, paužot satraukumu par VAS "Latvijas Pasts" veiktajām pārmaiņām, kuru rezultātā tiek būtiski samazināts pasta nodaļu skaits visā valsts teritorijā – 2010. gadā bija ap 600 pasta nodaļu, tagad plānots samazinājums līdz 71.

"Tiekoties ar VAS "Latvijas Pasts" vadību un mēģinot rast kopsaucējus sadarbībai, saskaramies ar stratēģiju, kas pēc būtības iznīcina Latvijas neatkarīgo presi un līdz ar to valsts informatīvo telpu. Proti – liekot par vadmotīvu uzņēmuma peļņu, VAS "Latvijas Pasts" attīsta savus komerciāli izdevīgos produktus un pakalpojumus (piemēram, paku piegādes infrastruktūru), norādot, ka VAS "Latvijas Pasts" akcionārs ir uzstādījis vienu mērķi: iespējami lielākas peļņas gūšana," vēstulē raksta izdevēji. "Latvijas Pasta" vadības pārstāvji esot pauduši – ja akcionārs būtu uzdevis veikt arī sociālo funkciju valsts informatīvās telpas nodrošināšanas jomā, pasts savu darbību organizētu šādam mērķim.

"Uzskatām, ka 

nodaļu slēgšana noved pie valsts mazāk apdzīvoto vietu iedzīvotāju diskriminācijas, kas sevišķi attiecas uz sociāli neaizsargātām grupām un gados vecākiem cilvēkiem, izslēdzot tos no Latvijas informatīvās telpas 

un liedzot saņemt daudzus pakalpojumus. [..] Tiekoties ar VAS "Latvijas Pasts" vadību, kultūras ministru, satiksmes ministru un šo ministriju pārstāvjiem, esam uzsvēruši nepieciešamību panākt, lai VAS "Latvijas Pasts" pamatdokumentos tiek ietverta sociālā funkcija, pakalpojuma sniegšanas nodrošināšana un esošās infrastruktūras saglabāšana visas valsts teritorijā ar mērķi nodrošināt ne tikai kvalitatīvas informācijas piegādi (drukātā prese) par vienādu cenu visā valsts teritorijā, kas ir Universālā pasta pakalpojuma mērķis, bet arī citus pasta sniegtos pakalpojumus iedzīvotājiem," raksta izdevēji, aicinot amatpersonas un politiķus iedziļināties jautājuma būtībā un rīkoties.

Aptauja

Vai atbalsti "Latvijas Pasta" ieceri slēgt vairāk nekā 100 pasta nodaļas?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.