Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja parka kopprojekts "Elwind" saņēmis apstiprinājumu par 18,7 miljonu līdzfinansējuma saņemšanu no Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras CINEA.

Piešķirtais līdzfinansējums sniegs iespēju veikt kvalitatīvus pētījumus, lai noskaidrotu Latvijas un Igaunijas "Elwind" atkrastes vēja parka teritoriju ietekmi uz vidi, kā arī izplānotu vēja parka un elektroenerģijas pārvades tīklu starpvalstu savienojumus un pieslēgumus sauszemes elektropārvades tīklam. Piešķirtais līdzfinansējums segs pusi no kopējām paredzētajām izmaksām. 

"Elwind" projekta Latvijas puses pētījumi notiks atkrastes vēja parka izpētes zonā, kas atrodas posmā starp Pāvilostu un Užavu. Nākamais solis "Elwind" projektā ir ietekmes uz vidi novērtējuma veikšana Latvijas un Igaunijas "Elwind" atkrastes vēja parka teritorijās. Izmantojot šo pētījumu rezultātus, "Elwind" mērķis ir identificēt un mazināt ietekmi uz vidi, kā arī iegūt visus tehniskos datus, lai nodrošinātu atbildīgu un ilgtspējīgu projekta attīstību. Pētījumus paredzēts uzsākt šogad, tie ilgs līdz 2026. gadam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.