Šonedēļ Latvijā saglabāsies anticiklona ietekme un laiks būs silts – daudzviet termometra stabiņš pakāpsies līdz +20 grādu atzīmei, citviet pat līdz +25 – +26 grādiem, bet atsevišķās dienās sagaidāms arī lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Reklāma

Pirmdien Latvijā būs lietains laiks un vietām iespējamas arī stipras pērkona lietusgāzes, gaisa temperatūra gan saglabāsies līdzīga kā līdz šim – dienā +20 – +25 grādi, bet vietām piekrastē – vien +18 – +19 grādi.

Arī nedēļas otrajā pusē atsevišķās dienās Latvijas teritoriju skars lietus mākoņi, tomēr nokrišņu sadalījums būs nevienmērīgs.

Dienas vidū ultravioletās radiācijas indekss sasniegs vidēju līmeni. 

LVĢMC aicina būt piesardzīgiem, kā arī nav vēlams dienas vidū ilgstoši uzturēties tiešos saules staros.

Latvijas austrumu daļā aizvien ir spēkā brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos. Iedzīvotāji ir aicināti būt piesardzīgi mežu un krūmāju tuvumā un nekurināt ugunskurus, nelietot pirotehniku, nodzēst izsmēķus, nepieļaut viegli uzliesmojošu šķidrumu un priekšmetu nonākšanu mežā vai krūmājos. Strādājot mežā vai krūmāju teritorijā, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Ja tiek pamanīta aizdegšanās, uzreiz ir jāziņo glābšanas dienestam.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.