Čehijas uzņēmums "Škoda Vagonka" patlaban ir nodevis kopumā 19 jaunos elektrovilcienus AS "Pasažieru vilciens" (PV) no paredzētajiem 32 vilcieniem, apstiprināja PV pārstāvji.

Līdz ar to "Škoda Vagonka" līdz vasaras beigām jāpiegādā vēl 13 jaunie elektrovilcieni.

PV skaidro, ka "Škoda Vagonka" ir nodevis 19 jaunos elektrovilcienos, no kuriem 17 vilcieni ir pieejami pasažieru pārvadājumiem, tostarp divi elektrovilcieni atrodas rezervē, savukārt diviem saistībā ar risku samazināšanas plānu veic dinamiskās pārbaudes.

Jau ziņots, ka PV un "Škoda Vagonka" ir parakstījuši savstarpēju vienošanos par jauno elektrovilcienu piegāžu termiņu pagarināšanu.

Vienošanās paredz, ka ražotājam visu atlikušo jauno elektrovilcienu piegāde un nodošana pasūtītājam jāveic līdz šī gada vasaras beigām.

Abu uzņēmumu pārstāvji iepriekš skaidroja, ka vienošanās noslēgta, pamatojoties uz neatkarīgu ekspertu sniegto analīzi par Krievijas iebrukuma Ukrainā radīto ietekmi uz līguma saistību izpildi.

Aptauja

Vai tuvākajā laikā plāno braucienu ar jauno elektrovilcienu?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.