Liepājā septiņu kilometru attālumā no savām mājām atrasta klaiņojam piecgadīga meitene, turklāt pilsētā viņa nokļuvusi ar autobusu, informē Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Reklāma

Piektdien ap plkst.11.15 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemta informācija, ka Liepājā, Lielā ielā kāds garāmgājējs pamanījis aptuveni piecus gadus vecu meitenīti, kura pastaigājusies viena pati.

Policija ieradās notikuma vietā un sāka skaidrot notikušo. Likumsargi noskaidroja, ka, kamēr meitenes māte gulējusi, ap plkst.5.30 bērns paņēmis mājas atslēgas un viens pats izgājis ārā no dzīvesvietas Dienvidkurzemes novadā, Cimdeniekos.

Šeršņova norāda, ka ap plkst.8 sieviete konstatējusi, ka meita nav mājās, pēc kā sākusi viņas meklēšanu Cimdeniekos, taču līdz pat policijas ierašanās brīdim viņas dzīvesvietā, sieviete neuzskatīja par vajadzīgu ziņot policijai par meitas prombūtni.

Rezultātā, pateicoties garāmgājējam, meitenīte atrasta Liepājā, Lielā ielā, ģērbusies krekliņā, šortos un ziemas cepurē.

Noskaidrots, ka meitenīte atbrauca uz Liepāju ar sabiedrisko transportu - autobusu.

Valsts policijā pret sievieti sākts administratīvā pārkāpuma process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu administratīvu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. 

Administratīvās pārkāpuma lietas materiāli nodoti Liepājas pašvaldības Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai par soda apmēru.

Likumsargi izsaka pateicību atsaucīgajam iedzīvotājam, kurš nebija vienaldzīgs šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notikušo. Tāpat policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem.

Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.