Eiropas Komisija šogad Latvijas ekonomikai prognozē 0,2% kritumu. Tā ir sliktāka prognoze par Eiropas Komisijas (EK) maijā paredzēto, kad tika sagaidīts Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums 2023. gadā par 1,4%.

Vienlaikus vakar publiskotajās prognozēs EK sagaida, ka Latvijas IKP nākamgad pieaugs par 2,4%. Savukārt inflācija Latvijā šogad lēsta 9,6% apmērā, bet nākamgad saskaņotā patēriņa cenu indeksa kāpums prognozēts 3,2% apmērā. Latvijas budžeta deficīts šogad prognozēts 3,2% apmērā no IKP, bet nākamgad tiek lēsta samazināšanās līdz 3,1% no IKP.

Tāpat lejupslīdi EK šogad sagaida pārējās abās Baltijas valstīs. 

"Ņemot vērā Krievijas agresijas pret Ukrainu ģeopolitisko un ekonomisko ietekmi reģionā, visās trijās Baltijas valstīs šogad sagaidāma recesija: Latvijā – 0,2%, Lietuvā – 0,4%, bet Igaunijā – 2,6%. 

Nākamgad izaugsme ekonomikā Baltijas valstīs atjaunosies: Latvijas ekonomikā tiek prognozēts 2,4% pieaugums, Lietuvā – 2,5%, bet Igaunijā – 1,9%," vērtē EK priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis. "Nākamgad tiek prognozēta strauja inflācijas samazināšanās – līdz 3,2%, kas kopā ar algu pieaugumu veicinās mājsaimniecību pirktspēju. Latvijā ekonomikas izaugsmi turpinās veicināt ES fondu finansētās investīcijas, tostarp ekonomikas atveseļošanas un noturības plāna ietvaros."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.