Trešdien vakarā un naktī uz ceturtdienu Latgali un Sēliju pārņēma spēcīgi negaisi ar lielu vēju, lietusgāzēm un krusu. Aculiecinieki ziņoja, ka lielgraudu krusa skāra vairākus Jēkabpils novada pagastus un Daugavpils apkārtni. Trešdien ap plkst. 23 negaisa dēļ bez elektrības Latvijā palikuši aptuveni 15 tūkstoši "Sadales tīkla" klientu, lielākā daļa no tiem Latgalē, bet visvairāk elektroapgādes atslēgumu bijis uzreiz pēc pusnakts – kopumā apmēram 17 tūkstoši.

Ceturtdienas rītā AS "Sadales tīkls" sociālajos tīklos ziņoja, ka negaiss būtiskus postījumus nav nodarījis. Plašākie elektroapgādes traucējumi bijuši Gulbenes, Madonas, Rēzeknes un Aiz­kraukles novados. Vakar ap plkst. astoņiem rītā elektroapgāde vēl bijusi traucēta aptuveni divtūkstoš klientiem Rēzeknē un Gulbenes novadā.

Daugavpilī vienas stundas laikā nolijuši 38 litri ūdens uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni puse no visa mēneša normas. Vairākās vietās pilsētā sagāzti koki, bija applūdušas ielas.

Jēkabpils novadā negaisa laikā nogāzti koki un nolauzti koku zari, lielgraudu krusa sabojājusi dažas automašīnas, cietuši arī māju jumti, savukārt pamatīgā lietus dēļ vietām grants ceļos izveidojies izskalojums, informēja novada pašvaldības pārstāve Aiga Sleže. Visvairāk postījumu nodarīts Viesītes pilsētā un Viesītes pagastā, kā arī Rites, Elkšņu un Saukas pagastā.


Lielgraudu krusa.

Gulbenes novadā vējš lielākos postījumus nodarījis Galgauskas pagastā – privātmājām, saimniecības ēkām norauti jumti, vietām arī lūzuši koki, informēja pašvaldības mārketinga un komunikācijas vadītāja Lana Upīte. Vētra postījumus ir nodarījusi arī Beļavas, Stāmerienas, Jaungulbenes pagastā. Vakar bija neizbraucama Tirzas tilta teritorija ceļā uz Galgausku, norāda pašvaldības pārstāve. Stāmerienas centrā koki ir izrauti ar visām saknēm.

Septembra pirmajās diennaktīs laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ palaikam līs, vietām gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, liecina sinoptiķu prognozes. Zinību dienā laiks dažviet būs saulains, tomēr daudzviet īslaicīgi līs, vietām iespējams pērkona negaiss. Vairāk nokrišņu būs Kurzemē. Septembra pirmajā sestdienā un svētdienā, saglabājoties ciklona ietekmei, palaikam gaidāms lietus, vietām līs stipri un dārdēs pērkons. Gaisa temperatūra naktī noslīdēs līdz +9..+13 grādiem, pēcpusdienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +16..+21 grādam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.