Vakar neilgi pirms Jelgavas novada domes sēdes, kurā bija plānots lemt par priekšsēdētāja Madara Lasmaņa ("Latvijas attīstībai") atbrīvošanu, viņš pats paziņoja par atkāpšanos no amata.

Kā iemeslu M. Lasmanis minēja to, ka domes deputātu vairākums ir vienojies par jaunas koalīcijas izveidi un citu pašvaldības vadītāju. Taču šis notikumu pavērsiens nenozīmē, ka varu varētu pārņemt Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība, kas ierosināja un lielā mērā arī izraisīja M. Lasmaņa aiziešanu no amata.

Iniciatīva jaunā vairākuma veidošanā ir astoņiem deputātiem, kuru lielākā daļa pārstāv agrāko Ozolnieku novadu. Lai izveidotu koalīciju, viņiem ir nepieciešamas vēl divas balsis, kas varētu būt no M. Lasmaņa pārstāvētās "Latvijas attīstībai". 

Uldis Ainārs ("JV") "Latvijas Avīzei" apstiprināja, ka būtu gatavs "aicināt Lasmaņa kungu bariņā". Savukārt M. Lasmanis teica – ja šāds piedāvājums tikšot izteikts, viņš būšot atsaucīgs.

"Esmu gandarīts, ka jaunās koalīcijas tapšanas pamatā ir vienošanās par pašvaldības centrālās pārvaldes un administrācijas reorganizāciju, ko līdz šim sabotēja izpilddirektore Līga Lonerte, kapitālsabiedrību darbības likumības nodrošināšanu, kā arī L. Lonertes atbilstības amatam izvērtēšanu. Tie ir būtiski priekšnosacījumi novada turpmākai rīcībspējai un sekmīgai attīstībai," tā savukārt M. Lasmanis raksta paziņojumā. Pēc tā izplatīšanas viņš apstiprināja, ka šie ir jautājumi, kas viņu vieno ar deputātiem, pēc kuru iniciatīvas tiek veidota jaunā koalīcija.

Tajā ir domnieki no Latvijas Zaļās partijas, "Jaunās Vienotības", divi no sešiem Latvijas Zemnieku savienības domniekiem, kā arī viena "Saskaņas" deputāte. Viņi līdz šim kopā darbojās opozīcijā, bet neparakstīja iesniegumu par M. Lasmaņa atbrīvošanu. Jāatgādina, ka par iemeslu tam kļuva video, kurā bija vērojams, kā M. Lasmanis ir pieslēdzies Budžeta komisijas sēdei, vadot auto, kurā bija vēl kāda sieviete, kuras pēdu varēja aplūkot ikviens sēdes dalībnieks. Trauksmi par to sacēla izpilddirektore L. Lonerte. M. Lasmanis savā paziņojumā raksta: "Jau esmu atvainojies kolēģiem pašvaldībā un partijas biedriem, šodien vēlos atvainoties arī sava novada iedzīvotājiem un plašākai sabiedrībai, kas radušās situācijas dēļ jebkādā veidā jutušies neērti vai aizskarti. 

Es pielikšu visas pūles, lai atjaunotu savu iedragāto reputāciju un atgūtu uzticību."

Pēc M. Lasmaņa atkāpšanās līdz jauna domes priekšsēža ievēlēšanai šos pienākumus pildīs mēra vietniece Ilze Vītola (LZS). Viņa "Latvijas Avīzei" teica, ka nevarot komentēt M. Lasmaņa paziņojumu un iespējamo jauno koalīciju, jo par to nekas neesot zināms. "Manuprāt, mēs esam nulles punktā un tagad sāksies koleģiālas sarunas," sacīja I. Vītola, kurai neesot iebildumu pret izpilddirektores L. Lonertes darbību. Jāatgādina, ka arī L. Lonerte bija ievēlēta domē no LZS. No M. Lasmaņa paziņojuma varēja secināt, ka izpilddirektores darbības izvērtēšana varētu būt pirmais darbs pēc jaunā domes priekšsēdētāja ievēlēšanas. Tas saskan arī ar U. Aināra sacīto. Viņš atgādināja, ka jau 2022. gadā, kad par L. Lonertes darbību bija ierosināta disciplinārlieta, U. Ainārs bijis pret tās izbeigšanu ar maigāko iespējamo disciplinārsodu – piezīmi, ko tagad par savu kļūdu atzina arī M. Lasmanis. U. Ainārs kā steidzamu darbu minēja arī investīciju pārdali, jo līdzšinējā sadalē Ozolnieki bijuši apdalīti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.