Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) līdz šim ir izdevusi 34 izbraukšanas rīkojumus Krievijas pilsoņiem, kuri nav izpildījuši Imigrācijas likuma grozījumu prasības un nav iesnieguši nekādus dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai dzīvošanai Latvijā.

Reklāma

Tā vakar intervijā TV3 sacīja Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Kontrolējot Imigrācijas likuma jauno prasību izpildi, robežsardze ir veikusi aptuveni 800 fizisku pārbaužu. Iegūta informācija par nepilniem 600 izbraukušu personu, kuras ir atstājušas Šengenas zonu, šķērsojot kādas citas dalībvalsts robežu. Vēl vairāk nekā 100 pārbaudes gadījumos cilvēki nav satikti dzīvesvietās, bet neesot arī informācijas, ka viņi būtu izbraukuši no valsts, sacīja Kozlovskis. Viņš informēja, ka pārsūdzēšanas vai izvērtēšanas stadijā ir arī viens piespiedu izraidīšanas rīkojums.

"Tā lieta ar šiem grozījumiem un normatīvajām prasībām iet uz priekšu. (..) 

Pašlaik vēl neesam nonākuši līdz tādai piespiedu izraidīšanai, bet, protams, strādāsim. 

Es pieļauju, ka gala rezultātā varbūt arī būs [piespiedu izraidīšana], bet es skatos, ka cilvēki, kuri saprot, ka tas nebija joks un ka normatīvu prasības ir reālas, tomēr nenonāk līdz tam, ka viņus fiziski izraida, bet tomēr meklē ceļu, kā pašiem atstāt valsti," sacīja Kozlovskis.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.