Tiksimies atkal maijā! Ar šo spārnoto teicienu tautā mīlētais aktieris Edgars Liepiņš (1928–1995) koncertos parasti atvadījās no saviem klausītājiem.

Reklāma

Kāpēc tieši maijā, ja reiz mākslinieka dzimšanas diena ir gada visdrūmākajā laikā 17. decembrī, skaidras atbildes nav, taču man liekas, ka Edžus vēlējās, lai viņa talanta cienītāji varētu baudīt saules siltumu un ziedoni, jo viņa sešdesmit gadu jubilejas koncertā, kas klausītāju pilnā Mežaparka Lielajā estrādē notika 1988. gada nogalē īsi pēc pirmo atmodas asnu izdīgšanas, valdīja sals.

"Pirms koncertiem viņš neko neēda. Varbūt iedzēra kādu malciņu kafijas, izsmēķēja cigareti un negāja pačurāt, lai lielāks spiediens,"

savulaik atcerējās maija bērns – komponists Juris Kulakovs, kurš kopā ar Edžu uzstājās mākslinieka iniciētajā koncertprogrammā "Ārprāc’ 88!" un nu pats piepulcējies viņam debesu orķestrī.

Edgara Liepiņa piemiņa ir svēta visiem, kas viņu cienīja un mīlēja par lomām teātrī, nerimstošo humoru, satīru un ēverģēlībām uz skatuves, sajūsminājās par leģendāro Hugo Diegu un nevilto piedāvājumu kļūt par galma ākstu pirmajam atjaunotās Latvijas Valsts prezidentam. Tādēļ par lielisku tradīciju ir kļuvusi Edgara Liepiņa apaļo un pusapaļo jubileju svinēšana kopā ar skatītājiem jaunās koncertprogrammās, un šoreiz tā notiks 30. maijā pulksten 19 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā.

Edgars Liepiņš un Raimonds Pauls.

Lai pieminētu Edžu viņa 95. dzimšanas dienas lielkoncertā, uz skatuves tiksies gan viņa bijušie cīņu biedri mūzikā, gan jaunie talanti – dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Atis Ieviņš, aktieris Edgars Pujāts, grupa "Ārprāc’88!" ar Valdi Muktupāvelu, Juri un Leonu Sējāniem ierindā, trio "Oranžās" – Olga Stare, Inta Gudovska un Anita Levša, mūziķi Juris Kristons un Artis Orubs. Pasākumā skanēs dziesmas no koncertprogrammām, kas tapušas sadarbībā ar komponistiem Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Juri Kulakovu, kā arī paša Edžus sarakstītās dziesmas. Skatītājiem tiks atgādinātas arī Edgara Liepiņa spilgtākās teātra un kino lomas.

Jubilejas koncerta režisors būs Valdis Pavlovskis, to vadīs aktiera dēls, alpīnists un viņa piemiņas glabātājs Kristaps Liepiņš, kurš "Facebook" uztur lapu "Edgars Liepiņš (Edžus)", kur meklējama informācija par visām aktualitātēm. Starp citu, tajā viņš ierakstījis: "Edgars pats teica, ka viņš dzīvošot divus simtus gadu. Un viņš nemeloja. Edžus turpina dzīvot ikvienā no mums, kas viņu atceras un piemin savās domās! Paldies par to visiem!"

"Edžus jubilejas koncertu sakarā pirms vairāk nekā desmit gadiem mani uzrunāja Guntis Skrastiņš un Anita Ausjuka no Ogres. Tā sākās mana dalība šo pasākumu organizēšanā," atceras Edgara Liepiņa 95. jubilejas lielkoncerta producents Jānis Kļaviņš. 

"Diemžēl pa šiem gadiem mūžībā devušies daudzi Edžus skatuves līdzgaitnieki, veselības problēmu dēļ šoreiz neuzstāsies arī Hugo Diega uzticamais pavadonis, "bungu virtozaurs" Gunārs Placēns.

Protams, koncertā skanēs lielākie Edgara Liepiņa izpildītie hiti. Taču, uzaicinot piedalīties programmā tos, kuri savulaik koncertējuši kopā ar jubilāru, vienmēr cenšamies meklēt arī jaunas vēsmas, sameklēt vēl nekur nerādītus videomateriālus ar Edžus piedalīšanos."

Dzintaru brīvdabas koncertzāles ietilpība ir vairāk nekā divi tūkstoši sēdvietu, tādēļ visiem Edgara Liepiņa talanta cienītājiem vietas pietiks. Ziedi, kas tiks pasniegti lielkoncerta mūziķiem, nākamajā dienā ceļos uz Edžus atdusas vietu Skultes kapsētā, jo viņš tos godam būs nopelnījis ar savu spilgto, tautai ziedoto mākslinieka mūžu.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.