Ceturtdien Dienvidkurzemes novada Grobiņas pagastā atkritumu poligonā "Ķīvītes" atrasts jaundzimušā līķis, informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Šodien Valsts policijā saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novada Grobiņas pagastā atkritumu poligonā, iespējams, atrasts zīdaiņa līķis.

Valsts policija ieradās notikuma vietā un informācija apstiprinājās - atkritumu šķirošanas punktā atrasts jaundzimušas meitenes līķis.

Valsts policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas "Noziegumi pret personas veselību" un tiks nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu jaundzimušā nāves iemeslu.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Kā aģentūru LETA informēja SIA "Eco Baltia vide" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Alise Zvaigzne, šodien ap plkst.11 šķirošanas rūpnīcā "Skudras" uz otrreizējo materiālu šķirošanas līnijas uzņēmuma darbinieki, kuri nodrošina manuālu šķirošanas procesu, atrada mazuļa ķermeni. Nekavējoties tika apturēta rūpnīcas darbība un izsaukta Valsts policija. Tālākais process nodots policijas rīcībā.

"Tā kā rūpnīcā šķirotie atkritumi nonāk no vairākiem Kurzemes reģioniem, nevaram spriest par to sākotnējo lokāciju. Šķirošanas rūpnīcā "Skudras" tiek veikta visu reģionā savākto atkritumu šķirošana pirms to noglabāšanas poligonā. Ņemot vērā izmeklēšanas procesu, plašāku informāciju par konkrēto situāciju pagaidām komentēt nevaram," norāda Zvaigzne.

Uzņēmuma darbinieki, kuri bija liecinieki šai situācijai, vadoties pēc pašsajūtas, tika aicināti doties mājās vai pieteikt brīvas tuvākās dienas, kā arī pēc nepieciešamības viņiem tiks nodrošināta psiholoģiskā palīdzība, norādīja Zvaigzne.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.