Ekspertīzē nav konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes Annas Jansones bērnam, kuru bez mātes atrada pērn novembrī automašīnā mežā. "Ļoti atvieglojoši, ka Anna netiks vainota pie Luīzes nāves. Vienlaicīgi ļoti sāpīgi, ka viņai bijis jāpiedzīvo šis, no kā baidās jebkurš vecāks..." sociālajā tīklā "x" raksta Annas vīrs Juris.

Valsts policija saņēmusi ekspertu atzinumu par zīdaiņa nāves iemeslu, un eksperti konstatējuši, ka bērns miris 1. novembrī no zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma. Vardarbības pazīmes bērnam nav konstatētas, kā arī organismā nav atrastas ķīmisku vielu paliekas. "Nāves iestāšanās laiks ir 1. novembris, kas ir apmēram 24 stundas pirms viņa atrašanas brīža 2. novembrī ap plkst. 11," informē policija. Tās rīcībā neesot informācijas, vai zīdaiņa nāve iestājusies, sievietei vēl atrodoties mājās.

Kriminālprocess par bērna nāves faktu joprojām ir aktīvs, jo izmeklētājiem vēl esot jāveic atsevišķas procesuālās darbības.

Informācija Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā liecina, ka zīdaiņa pēkšņās nāves sindroms ir mazuļa nāve miegā, kurai netiek atrasts nekāds ārēji redzams iemesls. Joprojām neesot noskaidroti konkrēti cēloņi, kas izraisa šo traģisko notikumu, bet visos zīdaiņu nāves gadījumos bērna organismā novērots skābekļa trūkums. Zīdaiņa pēkšņās nāves sindroms tiek saistīts ar to, ka mazuļa organismā līdzīgi nervu sistēmai elpošanas centrs vēl nav nobriedis, līdz ar to atsevišķos gadījumos vienkārši apstājas zīdaiņa elpošana.

Valsts policija arī informē, ka mirušās meitenītes māte – pazudusī Anna Jansone – aizvien nav atrasta. "Šobrīd tiek strādāts vairākos virzienos, tiek pārbaudīta informācija. Ņemot vērā laikapstākļus, šobrīd fiziski iespējamā pazušanas vieta netiek pārmeklēta, bet, ja policijas rīcībā esošā informācija norādīs uz tādu nepieciešamību, noteikti uzreiz tiks reaģēts," vēsta policijas pārstāvji.

Kopš pirmās pazušanas dienas veikti dažādi meklēšanas pasākumi, piesaistot lielus cilvēkresursus. 

Meklēšanā iesaistījušies gan Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, gan Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki, Valsts policijas koledžas kadeti, Zemessardze, biedrības "bezvests.lv" un "K9 SOS", VUGD un pašvaldības policijas ūdenslīdēji, kā arī, protams, brīvprātīgie un sievietes tuvinieki. Tāpat meklēšanā tika izmantoti tehniskie līdzekļi, piemēram, droni, kā arī Valsts robežsardzes helikopters.

Policija aizvien aicina ikvienu, kura rīcībā ir informācija, tostarp video ieraksti, kas var noderēt Jansones meklēšanā, sazināties ar policiju. 1989. gadā dzimusī Jansone ar dažus mēnešus veco meitiņu 2023. gada 1. novembra rītā izgājusi no savas dzīvesvietas Rīgā, Pētersalas ielā. Par sievas un bērna bezvēsts prombūtni ziņoja vīrs Juris. Policija personas izsludināja meklēšanā un sāka meklēšanas pasākumus. Policisti noskaidroja, ka 1. novembra rītā sieviete ar bērnu pametusi savu dzīvesvietu ar nomas automašīnu. 2. novembrī mežā Ķemeru tīreļa apkaimē, teritorijā starp Rīga–Ventspils un Rīga–Liepāja šosejām, atrada nomas automašīnu "Toyota Corolla", kuras salonā bija mirušais zīdainis.

Annas vīrs: Pārsteidzošs rezultāts

Annas dzīvesbiedrs Juris pēc Valsts policijas publiskotās ziņas vakar sociālajā tīklā "x" raksta: "Pārsteidzošs rezultāts, likās ļoti mazvarbūtīgi. Bet varbūt tas izskaidro ilgo ekspertīzi.

Ļoti atvieglojoši, ka Anna netiks vainota pie Luīzes nāves. Vienlaicīgi ļoti sāpīgi, ka viņai bijis jāpiedzīvo šis, no kā baidās jebkurš vecāks... 

Un vēl arī atvieglojoši uzzināt, ka Luīzei nebija jāpiedzīvo nekādas mokas. Pārstāja elpot, un viss... Bet tāpat sāpīgi.

[Annas] meklēšanas ziņā šis rezultāts īsti neko nemaina. Tā panika pēc šāda notikuma arī var novest gan pie aizmukšanas un slēpšanās, gan pie pašnāvības. Jāturpina gan apkārtnē pārbaudīt, vai viņa tur neguļ, gan ūdenskrātuvēs, gan arī jāmeklē, vai citur neslēpjas."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.