Pēc smagas slimības otrdien mūžībā devusies režisore, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) profesore un viena no Starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus" kuratorēm Zane Kreicberga, sociālajā medijā "Facebook" vēsta viņas tuvinieki.

Reklāma

Kā norādīts LKA tīmekļvietnē, Kreicberga bija viena no aktieru un režisoru kursa absolventiem, kas Pētera Krilova un Annas Eižvertiņas vadībā pabeidza LKA 1997. gadā. Pirms tam Kreicberga bija viena no vadošajām aktrisēm Anša Rūtentāla Kustību teātrī, kā arī piedalījās Māras Ķimeles godalgotajā 1994. gada izrādē "Rutes grāmata".

Kreicberga strādājusi LKA no 2000. gada, sākotnēji kā skatuves kustības pasniedzēja aktieriem un režisoriem, bet no 2010. gada aptverot arī laikmetīgā teātra teoriju un menedžmentu.

LKA Kreicberga ir veidojusi un vadīja Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistra programmu. Paralēli darbam LKA viņa bija Latvijas Jaunā teātra institūta aktivitāšu ierosinātāja un īstenotāja, viena no Starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus" kuratorēm, daudzu starptautisku projektu vadītāja.

Kreicberga iestudējusi izrādes Latvijas Nacionālajā, Liepājas, Valmieras, Latvijas Leļļu, Jaunajā Rīgas teātrī un neatkarīgajā teātrī "Skatuve", vairākas kameroperas, kā arī realizējusi virkni neatkarīgu mākslu sintēzes projektu un koncertu režiju, lielākoties sadarbībā ar Latvijas Radio kori.

Kreicbergas režisētā elektroakustiskā pastaiga "Pasaka par Kurbadu" Cēsu Mākslas festivālā saņēma Lielo mūzikas balvu kā labākais 2010. gada mūzikas uzvedums, bet teātrī "Skatuve" iestudētā izrāde "Jokdara Bustera pasaule" ieguvusi 1998. gada "Spēlmaņu nakts" balvu kā labākā izrāde bērniem.

Atvadīšanās no LKA profesores notiks Rīgas Krematorijā piektdien, 14. jūnijā, plkst.15.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.