Televīzijas "RīgaTV24" raidījumā "Ziņu Top" žurnāliste izvaicāja finanšu ministru Arvilu Ašeradenu par dažādiem jautājumiem, tostarp par pagājušā nedēļā notikušo Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības protesta akciju pie Ministru kabineta.

Reklāma

Žurnāliste vaicāja, vai izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ir gājusi pie finanšu ministra prasīt vairāk naudas, lai varētu vienoties ar arodbiedrību tā, ka nepasliktinātos apmaksas nosacījumi pedagogiem. Ašeradens atbildēja: "Šobrīd diskusija ir par 40 stundu darba nedēļu kā visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tas būtu jēdzīgi, manuprāt, tad mēs būtu salīdzināmos apstākļos, ņemot vērā, ka skolotājiem ir arī lielais vasaras brīvlaiks, ir arī nedēļu brīvlaiki... Tas ir jautājums par to balansēšanu – cik tad [skolotājam] ir stundu, lai gatavotos, cik – lai mācītu. Un tas ir profesionālu sarunu jautājums, kas ir jārisina arī [Izglītības un zinātnes] ministrijai."

Karikatūrists Romans Vitkovskis šajā zīmējumā iztēlojās ainu, kas būtu, ja visiem būtu 40 stundu darba nedēļa...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.