Sestdien, 11. maijā, aizvadīts 68. Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls, kurā uzvarēja Šveice ar Nemo dziesmu "The Code".

2. vietā ierindojās Horvātijas pārstāvis Baby Lasagna ar dziesmu "Rim Tim Tagi Dim", bet 3. vietu ieguva Ukraina – Alyona Alyona & Jery Heil ar dziesmu "Teresa & Maria". Pirmajā pusfinālā – 7. maijā – ceļazīmi uz Eirovīzijas finālu ieguva Kipra, Serbija, Lietuva, Īrija, Ukraina, Horvātija, Slovēnija, Somija, Portugāle un Luksemburga. No otrā pusfināla – 9. maijā – uz finālu tika Latvija, Grieķija, Šveice, Austrija, Armēnija, Gruzija, Igaunija, Izraēla, Norvēģija un Nīderlande. Fināla dienā Eirovīzijas rīkotāji paziņoja, ka no dalības finālā izslēgta Nīderlande. Finālā, 11. maijā, par uzvaru sacentās 25 valstis – 19 pusfinālos izvēlētās, 2023. gada Eirovīzijas uzvarētāja Zviedrija un "lielais piecnieks" – Itālija, Francija, Vācija, Spānija un Apvienotā Karaliste. Dziesmas bija ārkārtīgi dažādas – gan romantiskas balādes, gan ironiski izgājieni, gan ārišķīgas spilgtas izrādes.

KONTEKSTS

"Eirovīzija" ir populārs ikgadējs dziesmu konkurss, kurā piedalās izpildītāji no Eiropas valstīm un Austrālijas. Pirmais konkurss norisinājās 1956. gadā Šveices pilsētā Lugāno.