Valsts valodas centrs (VVC) šonedēļ izplatīja paziņojumu, ka neatbalsta Latvijas Televīzijas (LTV) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.

VVC uzskata, ka šāda iecere esot pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā. Arī bijušais Valsts prezidents Egils Levits paudis, ka LTV plānotās priekšvēlēšanu debates krievu valodā neatbilst Satversmei. Tāpat pretenzijas pret debatēm krievu valodā ir arī Latviešu valodas aģentūrai, kas arī atsaucas uz Satversmi, kā arī Nacionālo drošības koncepciju.

Reaģējot uz to, LTV izplatījusi paziņojumu, aicinot valsts institūcijas un politiķus neiejaukties redakcionālajos lēmumos par EP vēlēšanu atspoguļošanu. 

"Latvijas Televīzija absolūti nepiekrīt, ka mazākumtautību multimediju platformas RUS.LSM veidotās priekšvēlēšanu debates nozīmē nemotivētu svešvalodas lietošanu. Latvijas Televīzija saturu veido atbilstoši SEPLP apstiprinātajam sabiedriskajam pasūtījumam," paziņojumā raksta LTV.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.