Filmā "Saltbērna" ir viena īpaša epizode, kurā galvenās lomas atveidotājs iet vannā, un tā iedvesmojusi sveču lējējus.

Kad Emeralda Fenela debitēja kā režisore, viņa bija izvēlējusies sarežģītu materiālu, kura lielākais smagums bija uzvelts uz titullomas atveidotājas Kerijas Maligenas pleciem. Filmas "Daudzsološa jauna sieviete" (2020) pirmizrāde notika Sandensā, bet pasaules slavu tā guva, kad izziņoja Amerikas Kinoakadēmijas balvas nominācijas. E. Fenela saņēma "Oskaru" kategorijā "Labākais oriģinālscenārijs", un šai balvai filma bija nominēta vēl četrās kategorijās.

Viņas jaunākā filma – melnā komēdija "Saltbērna" (2023) – veidota pēc Īvlina Vo romāna motīviem, un tās darbība pārcelta un 2000. gadu Angliju, bet galvenais varonis students nespēj noslēpt savu sajūsmu par kādu ļoti bagātas ģimenes atvasi, kas viņu uzaicina kopīgi pavadīt vasaru puiša ģimenes īpašumā. Lomas nospēlējuši Barijs Kēgans, Džeikobs Elordi, Rozamunde Paika, Ričards E. Grānts un citi, un divās kategorijās tā nominēta "Zelta globusiem" (labākais aktieris (B. Kēgans) un labākā otrā plāna aktrise (R. Paika)).

Filmā ir viena epizode, kas jo īpaši sajūsminājusi kulta seriāla "Eiforija" fanus, jo tā zvaigzne Džeikobs Elordi dodas vannā, kuras ūdeni pēc tam burtiski izdzer Olivers (B. Kēgans). Jau nojaušot, ka šī epizode uzkaitēs ne viena vien izjūtas, divas kompānijas tirdzniecībā laidušas sveces, apgalvojot, ka tās ļaus sasmaržot pašu aktieri. "Baum Designs" sveces cena ir 35 ASV dolāri, un to var iegādāties "Amazon", savukārt "Cool Girl Candles" savu produktu nodēvējusi "Tas smaržo kā Džeikobs Elordi", un, lai par to pārliecinātos, jāšķiras no 19,79 ASV dolāriem.

"TV3 Life" 19. janvārī plkst. 21, "Divas sirdis".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.