Grupa "Tautumeitas" izdod saulgriežu svētku vēstnesi - jaunu dziesmu "Danco, Jāni". Dziesmas piedziedājumā izmantota vissenāk dokumentētā Jāņu tautasdziesmas melodija, kas kopā ar spēcinošu tekstu un pirmatnīgām stīgu instrumentu skaņām uzbur īstu Jāņu nakts mistēriju.

Reklāma

"Visapkārt līgojas ziedu pļavas, ugunskura dūmi viegli reibina un norīb zeme, pašam auglības dievam Jānim atjājot un vienojot mūs kopīgā rituālajā dejā. Tikai gada visīsākajā un maģiskākajā naktī to var piedzīvot – uguns savienojas ar ūdeni, diena ar nakti, sievišķais ar vīrišķo," stāsta grupas dalībniece un dziesmas idejas autore Aurēlija Rancāne.

Dziesma pieejama visās mūzikas straumēšanas platformās.

Grupa kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu "Tet" aicina uz saules sagaidīšanas koncertrituālu 22. jūnijā 4:00 no rīta Daugmales pilskalnā, Ķekavas novadā. Koncertrituālam tapusi arī īpaša skatuve, kas atradīsies Daugmales pilskalna sirdī un tās scenogrāfisko risinājumu veidojis starptautiski godalgotais latviešu mākslinieks un dizaineris Artūrs Analts.

"Mēs katru gadu sagaidām šo maģisko saulgriežu saullēktu, bet nu mēs vēlamies to darīt plašākā pulkā - sniegt milzīgu enerģijas lādiņu, "Tautumeitu" mūzikai savijoties ar dabas stihijām, cilvēku vienotību un saulgriežu rituāliem un kopā piedzīvot Lielo kosmisko saulgriežu notikumu," 

stāsta Asnate Rancāne. 

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs un internetā

Koncerts norisināsies Ķekavas novada svētku ietvaros.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.