Rūpes un atbildība pret vidi vairs nav tikai modes lieta, tā ir kļuvusi par patērētāju un sabiedrības prasību, izvēloties atbildīgus preču un pakalpojumu sniedzējus. Bet ne vienmēr viss ir tā, kā mums šķiet, – bieži uz produktiem parādās jēdzieni "zaļš", "ekoloģisks", "klimata neitrāls", "videi draudzīgs" un tamlīdzīgi, kas ne vienmēr atbilst patiesībai. Kā varam būt droši, ka netiekam muļķoti?

Raidījumu cikls "Zaļi maldināts" ar pētnieciskās žurnālistikas palīdzību patērētājam palīdzēs orientēties plašajā preču klāstā un saprast norādes, kas rakstītas uz preču iepakojuma. Raidījuma vadītājs Māris Olte atklāj, ka viņu primāri interesē nevis situācija veikalu plauktos, bet gan tas, kas notiek cilvēku prātos: "Mēs kā sabiedrība esam pierādījuši, ka spējam ātri mācīties un izdarīt kvalitatīvus secinājumus. Tas, kas mūs atšķir no dzīvniekiem, ir loģiskā spriestspēja, tāpēc ir svarīgi saprast, ka veikali un tirgus kopumā piedāvā to, ko pieprasām. Raidījumā skaidrosim, kā veikt atbildīgas izvēles un kā plašajā piedāvājumā atšķirt melus no patiesības. Ne vienmēr, ja logo būs redzama zaļa āboliņa lapa, nozīmēs, ka produkts ir labāks un videi draudzīgāks, tāpēc sabiedrībai ir jādomā līdzi, kādas preces likt iepirkumu grozos."

"Zaļi maldināts" ietver astoņu savstarpēji saistītu raidījumu ciklu, kur katrs no tiem veltīts atsevišķam zaļmaldināšanas aspektam. Tas iepazīstinās ar zaļmaldināšanas vēsturi un mūsdienu attīstību, biežākajām shēmām, informācijas izplatīšanas platformām. Tiks vērtēti arī zaļmaldināšanas ekonomiskie faktori un ietekme uz sabiedrības vides apziņu.

Raidījums "Zaļi maldināts", kuru vadīs biologs un žurnālists Māris Olte, no 9. marta kanālā 360TV un ziņu, izklaides un video portālā 1188.lv.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.