Kristaps Krievkalns, kurš maijā svinēs 50 gadu jubileju, kopā ar Saulkrastu kori "Anima" un saviem draugiem un līdzgaitniekiem mūziķiem piedāvā īpašu koncertu divās daļās, ko klātienē skatītāji varēs baudīt gan Vidzemes koncertzālē "Cēsis", gan Latgales vēstniecībā "Gors", gan Rīgā VEF Kultūras pilī.

Krievkalna jubilejas koncerti izskanēs divās daļās: pamata programmā tiks izpildīts skatītāju simpātijas jau iemantojušais, mākslas kritiķu atzītais un vairākkārt atkārtot pieprasītais kormūzikas cikls "Krastā saviļņots", ko Kristaps Krievkalns veltījis īpaši korim "Anima". Tas pirmo reizi izskanēja uz akmeņiem jūras krastā 2021. gadā – vēl pandēmijas ierobežojumu fonā –, bet vēlāk tika aizvests pat uz ASV, kur šis cikls tika atskaņots XV Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Minesotā. Saņemot neskaitāmas atsauk­smes un novērtējumus par šo programmu, tai skaitā nomināciju Lielajai mūzikas balvai kategorijā "Gada uzvedums 2021", K. Krievkalns kopā ar kora "Anima" māksliniecisko vadītāju Lauru Leontjevu nolēma, ka šī pro­gramma ir pelnījusi atkārtojumu pašu mājās. Tika lemts to iekļaut tieši komponista jubilejas koncerta pamata pro­grammā. Ar šo audiovizuālo ciklu komponists Kristaps Krievkalns pieteica sevi kormūzikas oriģinālkompozīcijā, savukārt Kārlis Kazāks, kā pats atzīst, dzeju kormūzikas ciklam radīja pirmo reizi. Saulkrastu koris "Anima" ir galvenais šī oriģināldarba iedvesmotājs, tāpat kā jūra, krasts, smiltis, vējš un zvaigznes, kas mums, 21. gadsimta krasta ļaudīm, sniedz patvērumu dzīves sarežģīto izvēļu priekšā. Muzikālo stāstu papildina mākslinieka Mareka Gurecka radītā dzīvā audekla glezna, horeogrāfes Ingas Krasovskas veidotā skatuves kustība, kā arī Pāvela Armaņa gaismu un video projekcijas.

Savukārt koncerta otrajā daļā klausītāji nokļūs "Istabā pie melomāna" – tā būs iespēja iepazīt Kristapu Krievkalnu tuvāk, ejot cauri dažādiem dzīves posmiem un interesantākajiem stāstiem no skatuves dzīves. Līdzās Kristapam uz skatuves kāps daudzi Latvijā pazīstami dziedātāji – Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalna, Normunds Rutulis, Mārtiņš Kanters. Solīti tiek arī citi pārsteigumi.

Koncerti:

  • 7. IV Cēsīs Vidzemes koncertzālē;
  • 20. IV Rēzeknē Latgales vēstniecībā "Gors";
  • 17. V (kas, zīmīgi, ir arī Kristapa dzimšanas diena) Rīgā VEF Kultūras pilī.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.