Jau vienpadsmito gadu Izabella Rosellīni dzīvo Longailendas pilsētā Brukheivenā, ko par savām mājām izvēlējušies arī Anna Vintūra un Marta Sjuarte, tādējādi pilsētas burzmu nomainot pret rimtu ikdienu 28 akrus lielā īpašumā, kam dots "Mama Farm" vārds.

"Mama Farm" nav tikai Iza­bellas Rosellīni mājas – tā ir arī vieta, kur regulāri notiek meistardarbnīcas, teātra izrādes un kur izrāda avangarda filmas. Taču pāri visam, godinot I. Rosellīni izcelsmi – viņas mamma bija zviedru izcelsmes Holivudas aktrise Ingrīda Bergmane un tēvs – viens no itāļu neoreālisma pionieriem Roberto Rosellīni –, "Mama Farm" ir vieta, kuras iedzīvotāji un viesi ciena Māti Zemi, tāpēc tur skraida vistas, tītari, aitas un kazas, pīles un paipalas, kā arī spieto bites. Neviena no dzīvajām radībām nenonāk uz šķīvja, taču olas un medus gan nonāk virtuvē, tāpat kā organiski audzēti dārzeņi un augļi, un ogas, ko var nobaudīt arī īpašumā esošā "B&B" viesi un dažādo pasākumu apmeklētāji.

Tas viss notiek I. Rosellīni pārziņā, un, kā zināms, 2008. gadā viņa bija daudzsēriju filmu "Green Porno" idejas autore, scenāriste un režisore, bet 2019. gadā aktrise ieguva maģistra grādu "Hunter College" programmā par dzīvnieku uzvedību. Par etoloģiju Rosellīni interesējās no pusaudzes gadiem, kad dāvanā no tēva saņēma Konrāda Lorenca grāmatu "Karaļa Zālamana gredzens", kas, nosaukumā atsaucoties uz mitoloģiju, valdniekam ļāva komunicēt ar dzīvniekiem un atklāj, kā iespējams izprast dzīvnieku uzvedību. Tā vietā, lai dzīvotu plašā villā ar peldbaseinu, viņa radīja šo fermu – tik līdzīgu tai, kādā savulaik Itālijā dzīvoja viņas ģimene, kuras aprūpē bijuši visdažādākie dzīvnieki, pat ķengurs.

71 gadu vecā Rosellīni, kuras zināmāko filmu vidū ir Deivida Linča "Zilas samts" (1986) un komēdija "Nāve viņai piestāv" (1992), sarakstījusi arī grāmatu "Manas vistas un es" (2013), kā arī piedalījusies dokumentālas filmas "Animals Distract Me" (2011) tapšanā, kuras titros lasāms arī "Discovery Channel" nosaukums.

Jautājums, kā viņa piepildīs savu dzīvi, Izabellas Rosellīni prātā uzpeldējis jau 45 gadu vecumā, kad divu mazu bērnu mamma izdeva autobiogrāfiju. Toreiz viņu, ilggadēju kosmētikas kompānijas "Lancome" "seju", no šiem pienākumiem atbrīvoja, kompānijas lēmumu pamatojot ar vārdiem "pārāk veca". Kad "Lancome" vadību pārņēma Fransuāza Lēmana, šī netaisnība tika pārtraukta, un I. Rosellīni parakstīja sadarbības līgumu kā kompānijas vēstnese visā pasaulē.

I. Rosellīni "Instagram" kontā ir daudz fotogrāfiju, kurās viņa, tērpusies ērtās brīvā laika drēbēs, tver ikdienas mirkļus, un uz viņas sejas ir tik maz kosmētikas, cik vien iespējams – viņa izskatās teju gaismas gadu attālumā no tās Rosellīni, kura bija Mārtina Skorsēzes sieva, Deivida Linča mūza un viena no pasaules slavenākajām modelēm. Un arī viņas ikdienā nav teju nekā tāda, ko saista ar dīvas dzīvi, jo, tāpat kā daudzas mazās fermas, arī "Mama Farm" ik dienas saskaras ar problēmām, kas jārisina uzreiz, kā arī nepietiekamiem finanšu līdzekļiem, taču jau no mazām dienām viņa bija radusi cīnīties par finansiālu neatkarību, jo pretēji daudzu viedoklim ne vienmēr personības, kuras veido kino, ir bagātas.

LTV7 30. martā plkst. 12.50, "Es piedzimu Rosellīni".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.