Emma Tompsone pievienojusies slavenībām, kuras uzstāj, ka atomieroči jāpadara par vēsturi.

Kristofera Nolana filmas "Openhaimers" triumfs kļuvis par iemeslu kampaņai "Padarām atomieročus par vēsturi", un to atbalsta arī Holivudas grandi Džulianna Mūra, Emma Tompsone un veterāns Maikls Duglass. Atklātā vēstulē pausts viedoklis, ka no tiem jāatsakās, lai pasargātu ģimenes, sabiedrību un mūsu pasauli un būvētu gaišāku nākotni. Vēstuli parakstījuši arī par atombumbas tēvu dēvētā Roberta Openhaimera mazdēls Čārlzs Openhaimers, inženiera Vannevara Buša atveidotājs filmā "Openhaimers" Metjū Modins, kā arī aktieri Alans Kamings, Ellena Bērstina, Džeina Fonda, Lilī Tomlina, Rozanna Ārkete un Vigo Mortensens, dziedātāja Ennija Lenoksa un amerikāņu TV personība Bils Naijs. Plašajā kampaņā, kurā ietilpst gan apmaksātu plakātu izvietošana, gan aktivitātes sociālajos tīklos, lasāms: "Openhaimers to uzsāka, mēs varam izbeigt." 

Jāņem arī vērā, ka R. Openhaimers apzinājās, ka viņa radītais briesmonis ar laiku iegūs arvien biedējošākus apveidus, un saskaņā ar aktīvistu ziņojumu šobrīd deviņās pasaules valstīs ir vismaz 13 tūkstoši atomieroču, bet zinātnieku darbs turpinās, lai atklātu arvien jaunas iespējas to ražošanai.

M. Modins ir arī viens no dokumentālās filmas "Downwind" autoriem, un tā atklāj pēc II Pasaules kara veikto atomieroču testu rezultātus, kas ietekmējis tūkstošiem amerikāņu. "Kopš pirmajiem atombumbu testiem Losalamosā, Ņūmeksikas štatā, mūsu planēta ir pakļauta riskam. Mums jāaptur šis neprāts," uzskata filmas komanda.

TV3 Life 22. martā plkst. 21.00 un 24. martā plkst. 10.30, "Bridžitas Džounsas mazulis".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.