Šā gada 5. un 6. jūlijā Līgatnē, "Zeit" radošajā kvartālā, norisināsies Latvijas hiphopa festivāls "Straume", kas jau trešo gadu pēc kārtas divās ar hiphopa kultūru piepildītās dienās pulcēs dažādu paaudžu repa klausītājus. Līdz ar pilnas programmas izziņošanu tiek publicēts arī īpaši festivālam "Straume'24" izveidotā kopprojekta "M.O.O.N.  $.S.W.A.G.G." videoklips.

Reklāma

Festivāla pirmajā dienā uz skatuves kāps pašmāju hiphopa vecmeistars Bush, ekstravagantais Fiņķis, jaunās skolas pārstāvji Prusax un Marko, kā arī Latvijas lielākā hiphopa apvienība "Kreisais krasts". Savukārt otrajā dienā "Straumi" iekustinās Latgales repa princese ŪGA, Liepājas hiphopa pārstāvis PCK 97, dumpinieciskais Steps un Latvijā reti koncertējošais "Sudrabu sirds". Šajā vakarā gaidāma arī īpaša bītmeikeru performance no shenfi un Pre’set, kā arī festivāla noslēgumā unikāla jaunizveidota projekta "M.O.O.N.  $.S.W.A.G.G." priekšnesums, kurā būs apvienojušies tādi reperi kā Ozols, Skutelis, ods, goča un Wiesulis.

Kā norāda "Straume'24" radošais direktors Gustavo, festivāla mērķis ir godināt Latvijas hiphopa un repa pārstāvju darbu.

"Veidot hiphopa festivāla izpildītāju programmu ir tiešām ļoti komplicēts un atbildīgs uzdevums. Talantīgu Latvijas repa mūziķu skaits paliek arvien lielāks un krāšņāks, taču divu dienu festivālam ir savi laika ierobežojumi. Cenšamies tajā iekļaut mūsuprāt pašreiz spilgtāko izpildītāju kopumu, kurā tiktu vienlīdzīgi pārstāvētas dažādas šī žanra izpildītāju paaudzes," programmas izveidi komentē Gustavo.

Gustavo jaunā albuma noklausīšanās pasākums.

Par zināmu tradīciju jau kļuvusi festivāla noslēguma dienas lielā mākslinieku kopperformance. Šogad ar līdz šim neredzētu, vienreizēju un īpaši festivālam sagatavotu programmu uzstāsies Latvijas repa zvaigžņu komanda – Ozols, Skutelis, Wiesulis, Ods un goča. Izmantojot reperu piecinieka skatuves vārdu pirmos burtus, izveidojās sastāva nosaukums "M.O.O.N. $.S.WA.G.G."

"Vēlējāmies uziet veidus, lai festivāla programmu padarītu tiešām īpašu un neatkārtojamu, iekļaujot tajā performances, kuras nebūs iespējas redzēt nekur citur. Tā nonācām līdz idejai, ka ik gadu festivālu noslēgtu iepriekšējā gada spilgtāko mākslinieku kopperformance. Lai radītu kaut nelielu priekšstatu par šī fantastiskā piecinieka enerģiju, kas veidojas viņu simbiozē, tapa skaņdarbs "Straume ’24". Šķiet, ka šī jaunrade lieliski ilustrē to, kas būs gaidāms viņu intriģējošajā priekšnesumā," stāsta Gustavo.

(Mūzika: Gustavo. Vārdi: Wiesulis, Skutelis, goča, Ods, Ozols. Skaņu režija: Sergejs Laletins. Kameras operators, montāža: Ričards Zariņš. Kameras asistente: Žozī Odrija Vīka. Producents: Arnolds Zeitmanis)

Festivāla "Straume" norises vieta nemainīgi ir "Zeit" radošais kvartāls, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka sirdī Līgatnē (Gaujas ielā 4). 

Vairāk informācijas par festivālu un biļetes pieejamas mājaslapā straumefest.lv.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.