Kā glābt cilvēku, kurš piedzīvo insultu vai infarktu, ir cietis autoavārijā, kā apturēt spēcīgu asiņošanu un neļaut nosmakt pēc aizrīšanās – šīs ir tikai dažas no ārkārtas situācijām, kurām raidījums "360TV ZIŅneši" sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem izveidojis pirmās palīdzības sniegšanas videociklu "Dzīvības ABC". Televīzijas kanāla 360TV raidījumā "360TV ZIŅneši" pirmie no 12 instruktāžas video ēterā būs redzami jau 23. un 24. maijā plkst. 18.45.

Reklāma

Rubrika "Dzīvības ABC" tiek veidota ar mērķi ne vien izglītot skatītājus par pareizu rīcību dažādās krīzes situācijās, kas skar cilvēka dzīvību, bet arī mazināt bailes un veicināt katra rīcības spēju šādos brīžos. Katrā sižetā vienlaikus tiks apskatīts kāds nelaimes gadījuma veids un parādīta pareiza pirmās palīdzības sniegšanas rīcība, piemēram, kā rīkoties aizrīšanās gadījumos, kā apturēt spēcīgu asiņošanu, kā palīdzēt cietušajam, kas iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā u. c.

"Ikvienam no mums ir svarīgi, lai gadījumos, kad notiek kas nelāgs, līdzcilvēki zinātu, kā mums palīdzēt, nevis vienkārši noskatītos. 

Tādēļ kopā ar NMPD speciālistiem un instruktoriem izspēlējām 12 biežākās situācijas, kādās sadzīvē varam nonākt, cenšoties uzsvērt, ka nevajag baidīties palīdzēt – ja zināsi, kā rīkoties, tad ar savu rīcību vari tikai darīt labu kādam, kurš nonācis nelaimē!" komentē 360TV ZIŅnesis Miks Dūcis.

Savukārt Miķelis Puķītis, NMPD pirmās palīdzības eksperts, atklāj: "Mēs katrs varam dzīvē saskarties ar situācijām, kad gūtas nopietnas traumas un notikuši nelaimes gadījumi ar mums tuviem cilvēkiem, draugu, ģimenes locekli. Šādā brīdī var būt apjukums, bailes un nedrošība, vai es palīdzību sniedzu pareizi. Pirmās palīdzības zināšanas un prasmes kā ikdienas, tā krīzes brīžos palīdz cilvēkam tikt galā ar konkrēto situāciju un dod lielāku pārliecību par savu spēju rīkoties. Tieši tāpēc pirmās palīdzības pamati ir jāzina mums katram, gluži kā alfabēts skolā. Mācīties un regulāri atkārtot, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu palīdzību sev un ikvienam, kuram tas būtu nepieciešams, tādējādi glābjot dzīvību. Un zini – ja kritiskos brīžos jāsniedz  pirmā palīdzība, bet apjukumā viss šķiet aizmirsies vai nejūties pārliecināts, ārkārtas tālruņa  113 dispečeri būs tavs atbalsts. Mūsu mediķi pa telefonu teiks priekšā, kā palīdzība jāsniedz, kā arī atbalstīs līdz brīdim, kamēr ieradīsies NMPD mediķi."

"Dzīvības ABC" kalpos kā vērtīgs uzziņas materiāls ikvienam, kas vēlas apgūt pirmās palīdzības sniegšanas pamatus un būt gatavs palīdzēt sev un citiem nelaimes gadījumā.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.