Fotografējoties jaunai pasei, liek noņemt brilles – ar šādu savu pieredzi sociālajos tīklos nesen dalījās kāda sieviete, kurai šī prasība likās negaidīta un pilnīgi nepamatota. Šī situācija izraisīja arī plašākas diskusijas sabiedrībā, tāpēc “360TV ZIŅneši” devās skaidrot, kāpēc tā un vai tiešām pases bildē jābūt bez brillēm.

Reklāma

Kad gada sākumā sabiedrību iepazīstināja ar jaunā parauga pasi, zīmīgi, ka dokumenta fotogrāfijai bija izvēlēta persona ar brillēm. Tomēr šī situācija nebūt nav ikdienišķa. Tas noprotams no paustajiem viedokļiem sociālajos tīklos, kur cilvēki gānās par nelāgo pieredzi. 

“Šodien Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniece neļāva taisīt pases bildi ar brillēm, un uz manu komentāru, ka es neko neredzu, atbildēja: “Ja jums ir kādas problēmas, tad jāuztaisa operācija, ne?”” pieredzētajā ar rūgtumu dalās Madlēna.

Izskatu, kādā ir jāfotografējas, regulē personu apliecinošu dokumentu noteikumi, tā ZIŅnešiem skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Nav gluži tā, ka uz nodaļu var nākt, kā nu iegribās, piemēram, kovboja cepurē un saulesbrillēs. Ar brillēm fotografēties drīkst, bet ir vairāki nosacījumi, kuri ir jāievēro.

PMLP pārstāve Madara Puķe stāsta: “Tas, ar ko cilvēki visbiežāk saskarās nodaļās, ir fakts, ka nedrīkst būt atspulga – cilvēka acīm, zīlītēm ir jābūt saskatāmām. Dažkārt mēdz būt dažādi šie te pārklājumi, kas fotografējot veido atspīdumu. Ja mūsu darbinieks redz, ka brillēs ir atspīdums, viņš riskē noformēt dokumentu, kur patiešām uz robežas var rasties problēmas identificēt. Citreiz ir tā, ka cilvēki atnāk ar tādām ekscentriskām brillēm, ir stilīgas, bet burtiski pa visu seju. Un tur tie sejas vaibsti pazūd. Tas nav saistīts ar ļaunprātību vai slinkumu. Tie ir nosacījumi, kas jāievēro.”

Tomēr ne jau vienmēr brilles vainojamas tajā, ka bilde sanāk ārpus standarta rāmja. Pārvaldē nenoliedz – tehnika savu laiku ir nokalpojusi. Tā jālaiž pensijā. Tikko noslēdzies konkurss par jaunas tehnikas piegādi, iepirkuma summa – 3,5 miljoni eiro. Vienam aprīkojuma komplektam atvēlēti 13 tūkstoši. Pārvaldē skaidro – tā ir tehnika, lai personu varētu nofotografēt, tai skaitā kamera, fona ekrāns, iekārta pirkstu nospiedumu nodošanai, parakstīšanās nodrošināšanai. Tehnikas maiņa paredzēta visās nodaļās pa visu Latviju.

Plašāk skaties video!

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.