Lai arī Latvijā lielākā sabiedrības daļa jeb 95% zina, kas ir pensiju otrais līmenis, tomēr 43% iedzīvotāju neizprot tā darbību, liecina iedzīvotāju aptaujas dati.

Reklāma

Pēc izmaiņām Valsts fondēto pensiju likumā no 1. jūlija pensiju pārvaldītājiem būs pieejama informācija par to piedāvāto pensiju plānu dalībniekiem, kas bankām ļaušot veiksmīgāk uzrunāt iedzīvotājus un izglītot par riskiem un iespējām, ko sniedz katrs no pensiju otrā līmeņa ieguldījumu plāniem. 

Līdz šim pensiju otrā līmeņa pārvaldītāji nezināja, kas konkrēti ir viņu klienti. Līdz ar to piemērotākā pensiju otrā līmeņa plāna izvērtēšana bija pašu iedzīvotāju ziņā.

Vienlaikus Latvijas Banka ir izstrādājusi un atbildīgajām ministrijām maijā iesniegusi virkni priekšlikumu, lai sekmētu valsts fondēto pensiju sistēmas ilgtspēju un nākotnes pensionāriem nodrošinātu lielāku iemaksu atdevi. Iecerēts samazināt pārvaldības izmaksas, kā arī sistēmu pilnveidot tā, ka izmaksu lielums pārvaldniekam ir atkarīgs no darbības snieguma, proti, lai nebūtu tā, ka pensiju otrā līmeņa pārvaldnieki iekasē sev procentus neatkarīgi no pensiju plāna rezultāta.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.