Latvijā ēnu ekonomikas īpatsvars pagājušajā gadā samazinājies par 3,6 procentpunktiem – līdz 22,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tā šomēnes konferencē pavēstīja Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējas biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Reklāma

 Ēnu ekonomikas indeksa pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijā, Igaunijā un Lietuvā nozīmīgākā ēnu ekonomikas komponente 2023. gadā bija aplokšņu algas, kas Latvijā veido 48,2% no kopējās ēnu ekonomikas, savukārt Igaunijā – 45,3%, bet Lietuvā – 35,5%. 

Cita komponente "neuzrādītie ieņēmumi" Latvijā 2023. gadā veido 25,8% no kopējās ēnu ekonomikas, bet "neuzrādīto darbinieku" komponente – 26%. 


Darbs Latvijā ēnu ekonomikas mazināšanai ir mērķtiecīgi jāturpina sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām un nozaru asociācijām, meklējot jaunus un inovatīvus risinājumus, paudusi Finanšu ministrija.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.