Otrdien, 26. martā, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kompensējamo medikamentu apmaksu, kas paredz no 2024. gada 1. jūlija līdz 75% palielināt kompensāciju medikamentiem, kuriem līdz šim tā bija noteikta 50% apmērā.

Kompensācijas apmēra palielinājums attieksies pacientiem ar Alcheimera, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas, osteoporozes, spondilozes, hronisku obstruktīvo plaušu (HOPS) slimību un citām. Veselības ministrija lēš, ka tas ļaus samazināt izdevumus par zālēm vairāk nekā 205 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Savukārt no šā gada 1. aprīļa valsts pilnībā 100% apmērā kompensēs medikamentus pacientiem ar retu autoimūnu slimību – miastēniju.

Izmaiņas Ministru kabineta noteikumos paredz arī no 1. aprīļa atvieglot ģenērisko, biolīdzīgo zāļu iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstā un pārskatīt individuālās zāļu kompensēšanas nosacījumus, piemēram, gadījumos, ja kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles pacientam nav efektīvas vai ir kontrindicētas, tagad viņš varēs saņemt citas zāles ar līdzvērtīgu izmaksu, kas nepārsniedz 14 228,72 eiro gadā.

Turpmāk arī Nacionālajam veselības dienestam tiek dota iespēja pēc savas iniciatīvas iekļaut medikamentus kompensējamo zāļu sarakstā.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.