Birojs ir vieta, kurā daudzi cilvēki pavada lielu daļu savas dienas, tāpēc ir būtiski, lai darbam šajās telpās nebūtu negatīva ietekme uz veselību.

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas var ietekmēt darba apstākļus un veselību birojā, ir biroja krēsli. Šajā rakstā aprakstīsim dažus ieteikumus, kā nodrošināt, lai biroja darbs nekaitētu veselībai, izmantojot atbilstošus biroja krēslus.

Izvēlieties ergonomiskus biroja krēslus

Viena no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā, izvēloties biroja krēslus, ir to ergonomika. Ergonomiski izveidoti krēsli nodrošina pareizu sēdēšanas pozīciju un atbalstu mugurkaulam, samazinot spriedzi uz muguru. Tādējādi ir svarīgi izvēlēties krēslu, kas ir regulējams un pielāgojams individuālajām vajadzībām, piemēram, augumam.

Atrodiet pareizo sēdēšanas pozīciju

Lai izvairītos no muguras sāpēm un diskomforta, ir būtiski, lai sēdvietas augstums un leņķis būtu pareizi noregulēti. Ideāli, sēdvietai jābūt tādai, lai ceļgalu leņķis būtu aptuveni 90 grādi, un kājas būtu paralēlas grīdai. Turklāt, sēdvietas augstumam jāļauj, lai jūsu kājas sasniegtu grīdu bez liekas spriedzes.

Regulāri mainiet sēdēšanas pozīciju

Patiesībā neviena sēdēšanas pozīcija nav ideāla ilgstošai sēdēšanai biroja krēslā. Lai samazinātu muguras sāpes un uzlabotu asinsriti, regulāri mainiet savu sēdēšanas pozīciju. Izmantojiet krēsla regulējumus, lai mainītu leņķi un atbalstu, un periodiski piecēlies un nedaudz pastaigājieties, lai atvieglotu spiedienu uz muguru un kājām.

Izmantojiet papildu atbalstu

Ja jūsu biroja krēsls nenodrošina pietiekamu muguras atbalstu, varat izmantot papildu atbalstu, piemēram, speciālus muguras balstus vai jostas, lai atvieglotu muguras saspringumu un uzlabotu sēdēšanas komfortu. Šie papildu balsti var būt īpaši noderīgi tiem, kuriem ir jutīga vai traumēta mugura.

Regulāri izmantojiet pauzes un veicient vingrinājumus

Lai uzturētu veselīgu asinsriti un samazinātu muskuļu un mugurkaula nogurumu, ir svarīgi regulāri veikt pauzes un dažādus vingrinājumus. Ik pēc stundas vai divām veiciet īsus pārtraukumus, lai pieceltos no sēdvietas, pastaigātos un veiktu dažus vienkāršus vingrinājumus, piemēram, muguras staipīšanu. 

Ievērojot visus šaja rakstā minētos ieteikumus, sēdošs darbs ofisā būs daudz komfortablāks un veslībai nekaitīgs. Izvēlaties ergonomiskus, jūsu darbinieku vajadzībām atbilstošākos biroja krēslus. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.