Pirmo reizi par Latvijas sieviešu florbola čempionāta uzvarētājām viņnedēļ "Arēnā Rīga" kļuva "NND/RJTC" florbolistes, no troņa gāžot iepriekšējo deviņu gadu čempioni Kocēnu "Rubeni".

Reklāma

"NND/RJTC" stāsts ir interesants, jo klubu izveidoja divas ar florbolu labā nozīmē apsēstas domubiedres – Santa Muceniece un Karīna Saidova. Santa tagad ir komandas trenere, savukārt Karīna joprojām turpina spēlēt.

No hobija par nopietnu klubu

Komandas nosaukums "NND/RJTC" atšifrējams kā "Nost no dīvāna/Rīgas Jauno tehniķu centrs". Pirmsākumos nosaukums bija tikai "NND" un, kā sarunā ar "Latvijas Avīzi" teic Santa Muceniece, tad šis vārdu salikums, kas aicina kustēties, viņas draugu lokā bijis populārs vēl pirms florbola komandas veidošanas. "Tas bija laikā, kad kopā ar draugiem rīkojām sporta spēles uzņēmumiem. 

Viss bija entuziasma līmenī, līdzīgi, kā radās florbola komanda – likās, ka sauklis "Nost no dīvāna" ļoti labi raksturo mūsu nelielo hobiju, kas nu jau pāraudzis diezgan lielā klubā ar desmit gadu pieredzi," 

teic Santa. Dibināt jaunu florbola klubu tolaik iedrošinājis Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons. "Pati tajā laikā spēlēju florbolu un mācījos LSPA par treneri. Bija arī neliela trenera pieredze, "pieskatot" tajos laikos čempionu vienības "RSU" fārmklubu. Ilgi šaubījos, bet, pateicoties LFS prezidenta iedrošinājumam un draugu atbalstam, nolēmu pamēģināt. Pirmajā sezonā "NND" komanda pārsvarā sastāvēja no manām draudzenēm un bijušajām komandas biedrenēm gan no florbola, gan no hokeja laikiem," pirmsākumus atceras Muceniece. Viņa pati florbolu spēlējusi 12 gadus, pārstāvējusi "RSU" komandu, piecas sezonas nospēlēja arī "NND" kreklā, paralēli trenējot. "Biju spiesta pabeigt spēlētājas karjeru muguras traumas dēļ. Šogad esmu galvenā trenere 1. līgas meiteņu komandai un visām jauniešu komandām.

Virslīgā galvenā trenera lomu šosezon uzticējām Aivim Barkovskim, kas lieliski tika galā ar sev uzticēto darbu. Viņš ir arī spēlētājs un treneris "NND" vīriešu komandai," pienākumu sadali atklāj Santa Muceniece.

Kā liela ģimene

"NND/RJTC" paspārnē florbolā šosezon trenējas 115 dažādu vecumu florbolisti. "Mums ir 63 pieaugušo līgu spēlētāji no trīs komandām: 2. līgas vīriešiem, 1. līgas sievietēm un virslīgas sievietēm. Un 52 jaunietes, kuras šosezon piedalās vairākās vecumu grupās: U-8, U-10, U-14, U-16 un U-18. Audzinām gan savas jaunietes, gan ar prieku uzņemam arī pieaugušas meitenes bez pieredzes florbolā, kuras vēlas pasportot pēc darba vai iemācīties kaut ko jaunu. No tādām entuziastem lielākoties sastāv mūsu 1. līgas komanda. Mēģinām dot iespēju visiem nokāpt no dīvāna un spēlēt florbolu. 

Lielākais izaicinājums katru gadu, protams, ir finansējums. Milzīgs paldies Rīgas Jauno tehniķu centram, kur jaunietes var trenēties bez maksas. 

Izaicinājums arī piesaistīt jaunus trenerus. Lielu algu par darbu solīt nevaram, bet uz entuziasma ilgstoši darboties reti kurš piekrīt. Desmit gadu laikā bijis tas gods darboties kopā vēl ar septiņiem dažādiem treneriem. Milzīgs paldies katram no viņiem, jo novērtējam katra ieguldīto laiku "NND" spēlētāju un kluba attīstībā," paldies saka viena no kluba dibinātājām. Kopā ar Santu Mucenieci ceļu pretim Latvijas čempionāta zelta medaļām veikusi ne tikai Karīna Saidova, bet arī Santa Kazaine, kura bija šā gada virslīgas komandas kapteine un aizsardzības spēlētāja Sindija Žīgure. "Visas trīs tagad ir Latvijas čempiones! Milzīgs paldies visām meitenēm par lojalitāti. Šobrīt mūsu līderes ir mūsu pašu izaudzinātas jaunietes, par ko ir īpašs prieks un lepnums, – Marta Reke, Viktorija Kovaļova, Klinta Rovīte, Beāte Žavnere, Allana Kolosova. Jāizceļ arī ļoti labas uzbrucējas, kas pirms pāris gadiem pie mums atnāca no "Ķekavas Bulldogs" komandas – Elīna Dīce un Anna Mūrniece. Loretai Nemiro šī bija ļoti laba sezona. Tā es varētu visu komandu nosaukt, visas mums ir labas, lieliskas personības un komandas spēlētājas," vaicāta par līderēm, saka Santa Muceniece.

Komandas darbs

Pērn "NND/RJTC" un "Rubene" arī tikās finālā, taču rīdzinieces zaudēja papildlaikā. Šogad izšķirošajā spēlē uzvara ar 7:4. "Šogad mūsu uzbrukuma līnija bija meistarīgāka nekā pretiniecēm. Bijām labi sagatavojušās finālspēlei no taktiskā skatpunkta. Galvenais treneris Aivis Barkovskis labi pastrādāja, analīzējot pretinieku, tika aizvadīti vairāki video treniņi. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, tika veiktas izmaiņas spēlētāju maiņās, kas izrādījās ļoti veiksmīgas. Es tiešām lepojos ar mūsu jaunajām spēlētājam, kuras aug ar katru sezonu un kļūst par komandas līderēm. 

Sezonas laikā uzaudzētā pārliecība par saviem spēkiem arī bija kā priekšrocība finālspēlē. Lielisks komandas darbs," zelta medaļas ir visu nopelns, uzskata Santa.

Lielākais izaicinājums ir gadu no gada iegūt finanses, lai klubs turpinātu pastāvēt un attīstīties. "Nav viegli. Kā jau minēju, kluba galvenie sponsori ir RJTC un arī pašas spēlētājas. Cenšos ievērot principu – personīgos līdzekļus nelikt iekšā. Bet noteikti kaut kāda daļa ir arī aiztecējusi kluba vajadzībām. Visvairāk ir ieguldīts personīgais laiks, gan treniņiem un spēlēm, gan kluba menedžmentam – kā saka – laiks arī ir nauda. Diemžēl no sava skatpunkta nevaru pateikt, ka sieviešu florbols valstī attīstās. Virslīgā komandu skaits ir minimāls. Idejas un domas ir, kas būtu jādara, lai kustinātu sieviešu florbola attīstību Latvijā, bet vienmēr ir vieglāk pateikt, kā būtu jādara. Šogad 1. līgā bija laba konkurence, līdzīgas komandas, meitenēm pašām interesantas spēles – tas ir pozitīvi," uzskata Latvijas čempionu komandas izveidotāja.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.