Lai uzlabotu gaisa kvalitāti, Stokholma no 2025. gada pilsētas centrā aizliegs automašīnas ar benzīna un dīzeļdegvielas dzinējiem, paziņojis Stokholmas vicemērs. Ar šādām automašīnām būs aizliegts braukt 20 kvartālos, kur atrodas daudz veikalu, restorānu un biroju ēku.

"Nissan Hyper Urban".
Zviedri rāda priekšzīmi
Lai uzlabotu gaisa kvalitāti, Stokholma no 2025. gada pilsētas centrā aizliegs automašīnas ar benzīna un dīzeļdegvielas dzinējiem, paziņojis Stokholmas vicemērs.

"Mūsdienās Stokholmas gaiss izraisa bērniem plaušu slimības un vecāka gadagājuma cilvēku priekšlaicīgu nāvi. Tā ir pilnīgi nepieņemama situācija," paziņoja pilsētas vicemērs transporta un pilsētvides jautājumos Larss Stromgrēns.

Aizliegums, kas stāsies spēkā 2024. gada 31. decembrī, tiks ieviests "rajonā, kur ir daudz gājēju un velosipēdistu un kur gaisa kvalitātei jābūt labākai", sacīja Stromgrēns, piebilstot, ka šajā pilsētas daļā ir arī novērojama liela interese par ātrāku elektrifikāciju. Izņēmumi tiks piemēroti policijas automašīnām, ātrās palīdzības automašīnām un citiem drošības dienestiem. Stromgrēns norādīja, ka elektroauto ir arī klusāki, kas nozīmē, ka vairāk piegādes var notikt naktīs, un tas arī samazinās sastrēgumus pilsētas centrā.

Šis ir pirmais solis, vēlāk aizliegumu plānots paplašināt.

Tātad – būs vajadzīgi īpaši pilsētām būvēti elektromobiļi. Un tādi top visu lielāko autobūvētāju konstruktoru birojos. Jāsāk laikam pierast… Un iekārot – kas nebūs grūti, ja rādīti mums tiek jaunumi jebkurai gaumei.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.