Nekustamā īpašuma attīstītājs "Estera Development" Sporta pils teritorijas attīstībā plāno investēt 100 miljonus eiro, uzbūvējot dzīvojamo kvartālu "Tērbatas dārzs" ar kopumā 800 vidējā tirgus segmenta dzīvokļiem, kas izvietoti sešās septiņu stāvu daudzdzīvokļu mājās, informē attīstītāja pārstāvji.

Reklāma

Patlaban attīstītājs izsludinājis būvniecības konkursu jaunā dzīvojamā kvartāla "Tērbatas dārzs" pirmajai 152 dzīvokļu mājai. Savukārt 2024. gada jūnijā tiks izsludināts arhitektūras konkurss nākamajām būvniecības kārtām.

"Estera Development" uzdevums būs attīstīt jaunu pilsētas kvartālu, vienlīdz respektējot vēsturi, jo bijušais Sporta pils rajons ir viena no pēdējām lielajām un brīvajām teritorijām, kuras ir atļauts attīstīt UNESCO uzraudzītajā Rīgas vēsturiskajā centrā, norāda kompānijas pārstāvji.

Sporta pils teritorijā plāno ieguldīt 100 miljonus eiro un būvēt dzīvokļus.

Vienlaikus kompānijā atzīmē, ka kvartāla attīstība ir balstīta uz zaļo iekšpagalmu koncepciju, ko izstrādājuši "Labie koki" apzaļumošanas speciālisti. 

Lai šādi plāni varētu īstenoties, tiks ieviesti arī ilgtspējīgi ar lietus ūdens saistīti risinājumi, kas savāc un izmanto lietus ūdeni iekšpagalma apūdeņošanai.

"Tērbatas dārzs" dzīvokļi taps sadarbība ar Igaunijas un Latvijas arhitektiem - "Kadarik&Tüür" un "Mark arhitekti".

Sporta pils teritorijā plāno ieguldīt 100 miljonus eiro un būvēt dzīvokļus.

Visos mājokļos tiks integrēti viedās mājas risinājumi, ar kuru palīdzību, izmantojot viedtālruni, īpašnieki varēs pārvaldīt un pielāgot mājās esošos apkures, ventilācijas, elektrības un citu sistēmu iestatījumus.

Ņemot vērā, ka attīstāmais īpašums sastāv no sešiem zemes gabaliem starp Tērbatas, Krišjāņa Barona, Lielgabalu un Artilērijas ielām, "Tērbatas dārza" teritorija tiks veidota kā pilnvērtīgs, funkcionāls pilsētas kvartāls. Kvartāla ēku pirmo stāvu piepildīs komerctelpu piedāvājums - liels pārtikas preču veikals, kafejnīcas, restorāni, skaistumkopšanas saloni un citi pakalpojumi.

"Tērbatas dārza" pirmās mājas būvniecību plānots sākt 2024. gada otrajā pusē, bet pirmie iedzīvotāji jauno dzīvokļu atslēgas vārētu saņemt no 2026. gada. Visa projekta attīstība plānota sešu līdz astoņu gadu laikā.

"Estera Development" 2022. gada jūnijā no Igaunijas kompānijas "US Real Estate" iegādājies bijušās hokeja arēnas Rīgas Sporta pils teritoriju. Darījuma summa netika atklāta.

Informācija Zemesgrāmatā liecina, ka 2022. gada 27. maijā divus zemesgabalus Krišjāņa Barona ielā 75 par 150 000 eiro un 1 425 823 eiro no SIA "Centra attīstības uzņēmums" iegādājusies SIA "Estera Sporta pils".

Sporta pils teritorijā plāno ieguldīt 100 miljonus eiro un būvēt dzīvokļus.

Projekta īstenotājs "Estera Development" ir Latvijas nekustamā īpašuma attīstītājs ar Igaunijas kapitālu. "Estera Development" Rīgas tirgū darbojas kopš 2016. gada un šajā laika posmā uzbūvēti 500 dzīvokļi. Līdz šim kompānija Latvijā realizējusi tādus jaunos projektus kā "Tekstiliana" Torņakalnā, "Tuvidi" Baložos un "Liepziedi" Mīlgrāvī. Pēdējos gados kompānija uzkrājusi zemes īpašumu fondu Rīgā un tās apkārtnē, kas ļaus nākotnē uzbūvēt vairāk nekā 3200 jaunu dzīvokļu.

"Estera Development" pamatkapitāls ir 1 011 937 eiro, uzņēmuma īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums "Estera Development", liecina "Firmas.lv" informācija. 2023. gadā "Estera Development" strādāja ar 349 208 eiro zaudējumiem. 

Jau ziņots, ka Sporta pili nojauca 2008. gadā, lai tās vietā celtu biznesa zonu, taču projekts netika īstenots. 

Rīgas Sporta pils.

Igaunijas "Rotermann Group" Rīgas Sporta pili nopirka 2007.gadā, iegādājoties Andra Šķēles meitām piederošo uzņēmumu SIA "Centra attīstības uzņēmums" un SIA "Projekts DM" kapitāldaļas. Darījuma summa netika atklāta, bet tika sniegta informācija, ka projektā plānots investēt vairāk nekā 100 miljonus eiro.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.