Kokrūpniecības nozari uztrauc iespēja, ka AS "Latvijas valsts meži" (LVM) akcijas varētu kotēt biržā, komentējot topošās valdības veidošanas procesu, norādīja Latvijas Kokrūpniecības federācija (LKF) izpilddirektors Artūrs Bukonts.

Viņš skaidroja, ka valdības deklarācijā atkal parādījies punkts, kurā teikts, ka mazākuma daļu no tirgus orientētām publiskām kapitālsabiedrībām plānots kotēt biržā. 

"Šis ir sarkanais karogs meža nozarē, ja zem tā tiek saprasts tik stratēģiskas nozīmes uzņēmums, kāds ir LVM," teica LKF pārstāvis.

Viņš norādīja, ka, skatoties uz LVM darbības rezultātiem, arguments par nepieciešamību piesaistīt investīcijām nepieciešamo kapitālu neiztur kritiku, jo par šādu investīciju piesaisti tiek samaksāts ar valsts ietekmes mazināšanos. "Visiem ir skaidrs, ka 

privātā akcionāra galvenā interese būs peļņas maksimizēšana, nedomājot par valsts vidēja un ilgāka termiņa interesēm," 

uzsvēra Bukonts.

Tāpat Bukonts minēja, ka, lai gan iepriekš LKF nav tiešā veidā nācies sadarboties ar zemkopības ministra amata kandidātu, Saeimas deputātu Armandu Krauzi (ZZS), ZZS ir ar "nenoliedzamu pieredzes bagāžu Zemkopības ministrijas vadībā".

Viņš atzīmēja, ka Krauzem ir liela pieredze nozares profesionālo organizāciju darbā Latvijā un Eiropas Savienības institūcijās, kā arī izglītība un praktiskā pieredze lauksaimniecības jautājumos, kas tāpat kā meža nozare ir par un ap efektīvu un ilgtspējīgu Latvijas zemes apsaimniekošanu.

Artūrs Bukonts.

"Nav noslēpums, ka personīgi esmu izteicies kritiski par iepriekšējās izpildvaras nomaiņas nepieciešamību, jo šī gada pirmā puse sadarbība ar vismaz divām ministrijām - Satiksmes un Zemkopības - bija pietiekoši konstruktīva un meža nozarei sniedza taustāmus rezultātus," atzina Bukonts.

Viņš gan piebilda, ka visi jautājumi vēl nav atrisināti - kokrūpniecībā patlaban ir salīdzinoši smags periods, kas prasa nozares ministrijas izpratni un iesaisti. "Ļoti ceram uz iespēju jau tuvākajā laikā sēsties pie sarunu galda, lai pārrunātu kādas prioritātes un veicamie darbi būs Zemkopības ministrijas dienaskārtībā turpmākajam periodam," norādīja Bukonts.

Jau ziņots, ka no parlamenta jaunveidojamās valdošās koalīcijas sadalītajiem 16 amatiem valdībā un Saeimā puse jeb astoņi tiks topošās premjeres pārstāvētajai JV, pieci - ZZS, bet trīs - "Progresīvajiem". Saeimas spīkera amatam ZZS virzīs Saeimas deputātu, kādreizējo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

LKF ir dibināta 2000. gadā, apvienojot meža nozares atsevišķas asociācijas, lai kopīgiem spēkiem strādātu pie mežsaimniecības, kokrūpniecības un mēbeļrūpniecības attīstības un konkurētspējas celšanas Latvijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.