Mērķtiecīgi meklējot pēc šobrīd pabojātā vārda "dinamika", kādā 1972. gadā Purvīša jubilejai veltītā slejā laikrakstā “Literatūra un Māksla” uzgāju slavinošas rindas, kuras apgriezti proporcionāli varētu attiecināt uz principā jau krietni pirms prezidenta vēlēšanām aizsākto un vēl šodien aktuālo valdības veidošanas procesu – “Gleznotājs lieliski prot uztvert un parādīt dabas procesu dinamiku statiski uzbūvētā gleznā.”
Manā uztverē valdības veidošanas process ir bijis labākajā gadījumā nepiedodami ilgi statisks, bet atkarībā no tā, kā šis viss beigsies – dinamika varētu būt arī negatīva.
Tie, kas interesējas par meža nozari, zina, ka pēdējais pusgads mums nav bijis viegls – globālie koksnes produktu noieta tirgi ir švaki, mizgrauža postījumi un citas dabas kataklizmas, kā arī vēl pa virsu ir Eiropas Savienības vēlme centralizēt meža politiku.
Šajā laika posmā mums izšķiroša bija konstruktīva sadarbība ar nozares ministriju.
Beidzot pozitīvi noslēdzās konkurss uz Valsts meža dienesta ģenerāldirektora pozīciju un tas palīdzēja vēl ātrāk rast strādājošu modeli mizgrauža postījumu ierobežošanai.
ZM savas kompetences ietvaros sistemātiski komunicēja ar AS "Latvijas valsts meži", lai veicinātu ātru un iespējami plašu bojāto audžu identifikāciju, kā arī sanitāro ciršu rezultātā iegūtās koksnes realizāciju tirgū, pirms tā ir zaudējusi savu kvalitāti kā zāģbaļķis.
Līdzīga dinamika mums bija arīdzan ar Satiksmes ministriju – turpat 20 gadus nesakārtotais smagsvara pārvadājumu normatīvais regulējums beidzot izgāja visus apspriešanas procesus un tika pieņemts ministru kabinetā.
Jā, mums kā nozarei ne vienmēr sakrīt viedokļi ar šīm ministrijām, tomēr pēdējā pusgadā kopējie komunikācijas un lēmumu pieņemšanas procesi bija manāmi uzlabojušies, tāpēc ar bažām skatos vai šo ministriju vadības nomaiņa tomēr nebūs pavisam reāls zaudējums valdības spējām reaģēt uz specifiskiem un ļoti mainīgiem izaicinājumiem nozaru līmenī.