Bostonas "Celtics" basketbolisti NBA izslēgšanas spēles sāka ar 22 precīziem tālmetieniem un uzvaru pār Maiami vienību.

Bostonas komanda tiek uzskatīta par galveno favorīti cīņā par NBA čempiontitulu, taču Austrumu konferences "play off" pirmajā kārtā tai jātiekas ar neparocīgo Maiami "Heat", kurai pērn septiņu maču trillerī zaudēja pusfinālā. Tiesa, pērn "Celtics" rindās nebija Kristapa Porziņģa, bet ar liepājnieku sastāvā bostoniešiem, jo īpaši uzbrukumā, ir cita jauda, ko viņi apliecināja, pirmajā mačā uzvarot ar 114:94. Mājinieki realizēja 22 no 49 tālmetieniem, atkārtojot kluba izslēgšanas spēļu rekordu.

Četrus trejačus (no astoņiem) grozā trāpīja arī Porziņģis, kuram šajā mačā 34 nospēlētās minūtēs 18 punkti, četras atlēkušās bumbas, divi bloķēti metieni un divas kļūdas.

Uzvarētāju rindās ar "triple-double" izcēlās Džeisons Teitams, kuram 23 punkti un pa desmit atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm.

Maiami komandai jāiztiek bez ceļgala traumu guvušā līdera Džimija Batlera. Viņa lomu uzņēmies Bems Adebajo, kurš pirmajā mačā sameta 24 punktus un pret kuru aizsardzībā bieži sanāca spēlēt tieši Porziņģim, abiem izceļoties ar asu spēli. Porziņģis uz individuālo dueli gan neieciklējas, uzsverot, ka šī ir divu komandu, nevis Porziņģa un Adebajo cīņa. Sērijas otrā spēle naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika atkal Bostonā.

Kristapa Porziņģa (no labās) un Bema Adebajo duelis ir viens no intriģējošākajiem un asākajiem Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā starp Bostonas "Celtics" un Maiami "Heat" vienībām.