Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien ar 12 gūtajiem punktiem palīdzēja Bostonas "Celtics" Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas otrajā mačā izcīnīt uzvaru.

"Celtics" savā laukumā ar rezultātu 105:98 (25:28, 29:23, 29:23, 22:24) pārspēja Dalasas "Mavericks" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-0.

Porziņģis arī otro finālsērijas maču sāka no rezervistu soliņa un kopā spēlēja 23 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā grozā meta četrus no septiņiem divu punktu metieniem un četrus soda metienus. Viņa kontā arī četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni un divas piezīmes, noslēdzot cīņu ar +/- rādītāju +12.

Mājinieku panākumu ar 26 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām sekmēja Džrū Holidejs, Džeilens Brauns guva 21 punktu, bet 18 punktus iekrāja Deriks Vaits un Džeisons Teitams, kurš arī tika pie deviņām bumbām zem groziem un 12 rezultatīvām piespēlēm.

Dalasas komandā rezultatīvākais ar 32 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Luka Dončičs, kamēr vēl 17 un 16 punktus guva attiecīgi Pols Džemeins Vašingtons un Kairijs Ērvings.

Pirmajā ceturtdaļā pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēm dalasiešiem bija izdevies iekrāt +7, bet vēl minūti vēlāk mačā iesaistījās arī Porziņģis, ar kuru laukumā bostonieši samazināja viesu pārsvaru līdz vienam punktam.

Otrā ceturtdaļa sākās ar rezultātu 28:25 par labu "Mavericks", taču pēc Derika Vaita tālmetiena pirmo reizi mačā vadībā izvirzījās Bostonas komanda, kas puslaika pārtraukumā devās jau ar trīs punktu pārsvaru.

Tuvojoties trešās ceturtdaļas izskaņai, "Celtics" padevās desmit punktu izrāviens, iekrājot +12, kas noslēdzošajās 12 spēles minūtēs saruka līdz septiņu punktu pārsvaram, bostoniešiem nosargājot otro uzvaru finālsērijā.

Noslēdzošajā ceturtdaļā vienā no epizodēm aizsardzībā Porziņģis neveiksmīgi piezemējās un, iespējams, tika pie neliela kājas savainojuma, taču pēc tam latvietis vēl kādu laiku pavadīja laukumā un tikai pēc tam tika nomainīts, laukumā vairs neatgriežoties.

Nākamās divas spēles tiks aizvadītas 12. un 14. jūnijā Dalasā. Ja būs nepieciešamas vēl spēles, tās norisināsies 17.jūnijā Bostonā, 20.jūnijā Dalasā un 23.jūnijā Bostonā.