Latvijas hokeja izlase sestdien pasaules čempionātā ar 2:7 zaudēja spēcīgajai Zviedrijas valstsvienībai. Vēl līdz 34. minūtei rezultāts bija neizšķirts, taču tad pēc rupjām latviešu kļūdām zviedri 26 sekunžu laikā guva trīs vārtus, uzstādot jaunu pasaules čempionātu rekordu, un izšķirot mača likteni.

Latvijas izlases vārtos debiju pasaules čempionātos 36. minūtē, kad Latvija bija ielaidusi jau sešas ripas, debitēja 22 gadus vecais Ēriks Vītols, nomainot Elvi Merzļikinu. Vītols atvairīja 13 no 14 skandināvu metieniem, vienīgo ripu ielaižot 69 sekundes pirms mača beigām.

"Mums gāja pasmagi, uztaisījām kļūdas un zviedri nav tā komanda, kura par to nesodīs. Viņi izmantoja to, ko mēs viņiem devām, tāpēc tāds gala rezultāts.

Kad devos laukumā stresa nebija, jo uz soliņa apzinies, ka pie tāda rezultāta pastāv iespēja iet vārtos un tā arī notika.

Tādās reizēs nav ko baidīties, jebkurā brīdī jābūt gatavam spēlēt. Ko nomaiņas brīdī man pateica Elvis? Lai nestresoju un daru savu darbu, ne par ko nebaidos, paldies viņam par tiem vārdiem. Mans darbs ir atvairīt ripas, tāpēc nav atšķirības no kurienes nāk metiens, vai izgājienā viens pret vārtsargu, vai kādā citā veidā. Par ielaisto golu nepārdzīvoju, kas notiek, tas notiek, ko varu kontrolēt, to kontrolēju. Tur mazliet nokļūdījos. Mums kā komandai vajag izanalizēt kļūdas un saņemties, jo otrā perioda sākumā mēs parādījām, ka varam spēlēt līdzīgi arī pret Zviedriju," savos iespaidos par maču dalījās Vītols.

Pasaules hokeja čempionāta spēle starp Latvijas un Zviedrijas valstsvienībām ''Ostravar arēnā'' Ostravā.

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Ostravā pasaules čempionāta sestajā spēlē tiksies ar Slovākijas valstsvienību. Spēle "Ostrava Arena" sāksies plkst.21.20 pēc Latvijas laika, tiešraidē to pārraidot televīzijas kanālam LTV7.