Tehnoloģiju uzņēmums "Tet" turpmāk datu centru ģeneratoru darbināšanai iecerējis izmantot "Neste MY" dīzeļdegvielu, kas, kā ziņo uzņēmums, esot 100% atjaunojama. Pašlaik videi draudzīgāka dīzeļdegviela nodrošinās divu "Tet" datu centru darbību, nozīmīgi mazinot CO2 emisiju.

Kā ziņo uzņēmuma pārstāvji, informāciju un komunikāciju tehnoloģiju nozarē datu centri ir vieni no lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem un izmanto aptuveni 3% no kopējā pasaules elektroenerģijas patēriņa. "Šogad esam sākuši realizēt "zaļo kursu", kas saistīts ar pāreju uz zemu emisiju datu centriem," stāsta "Tet" Datu centru biznesa attīstības vadītājs Māris Sperga. 

"Atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošana datu centros ļaus samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas no rezerves ģeneratoru izmantošanas vidēji par 90%." "Tet" apņemšanās mazināt savu ietekmi uz vidi ir noteikta uzņēmuma ilgtspējas politikā. 

 

Publikācija sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu atbild AS "Latvijas Mediji".

 Latvijas Vides aizsardzības fonds.
"Zaļā Latvija".