Šonedēļ Rīgā, Pļavniekos, Andreja Saharova ielā 20a, uzstādīts Latvijā pirmais lielapjoma taromāts jeb beramtaromāts, kurā iespējams nodot līdz pat 100 PET iepakojumiem un skārdenēm vienlaikus.

Plānots, ka jau tuvākajā laikā darbību uzsāks arī otrs beramtaromāts, kas jau ir uzstādīts pie tirdzniecības centra "Spice", bet gaida apstiprinājumu no Rīgas būvvaldes. "Pieredze rāda, ka iedzīvotāji taromātos vienā reizē nodod vidēji 20 iepakojumus, taču ir lietotāji, kas uzkrāj lielus tukšo iepakojumu apjomus. Beramtaromātu ietilpība un pieņemšanas ātrums ir būtiski lielāks, un arī apkopes tiem ir jāveic retāk," komentē SIA "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Svarīgi ņemt vērā, ka beramtaromātā var iebērt tikai PET iepakojumus un skārdenes, savukārt stikla pudeles var nodot līdzšinējā taromāta modelī – šāds taromāts būs izvietots arī blakus jaunajiem beramtaromātiem.

Publikācija sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu atbild AS "Latvijas Mediji".

 Latvijas Vides aizsardzības fonds.
"Zaļā Latvija".