Kamēr daudzi vietējie mēģina sagremot ziņu par Latvijas virtuvi kā pasaulē negaršīgāko, kaimiņi somi ir gatavi mūs paslavēt: tieši Latvija atzīta par pērnā gada somu iecienītāko 2023. gada gastronomijas galamērķi.

"Latvijas ēdiena pagatavošanas māksla atzinīgi novērtēta starptautiski 18. janvārī ziemeļvalstu lielākajā starptautiskajā tūrisma izstādē "MATKA 2024" Helsinkos Somijā, saņemot gada balvu kā somu iecienītākais 2023. gada gastronomijas galamērķis," ziņo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Latviju balvai izvirzījusi Somijas Ceļojumu žurnālistu asociācija. Viņi novērojuši, ka Latvija jau ilgu laiku ir somu iecienīts ceļojumu galamērķis. Zināms, ka somi uz Latviju ierodas ne tikai mieloties, bet novērtē arī Latvijas arhitektūru, dabu, mākslu un kultūras piedāvājumu. Par labu ceļotāju interesei spēlē arī tas, ka Latvija no Somijas ir viegli sasniedzama ar autobusu vai automašīnu bez nepieciešamības ceļot ar gaisa transportu, lai arī, protams, somiem ir iespēja izmantot aviosatiksmi ar Rīgu.

Somijas Ceļojumu žurnālistu asociācijas pārstāvji ir pamanījuši Latvijas pavārmākslas izaugsmi un to vērtē visai atzinīgi. 

"Pēdējos gados Latvija ir pielikusi daudz pūļu, lai uzlabotu un paplašinātu savu gastronomijas kultūru un piedāvājumu, kļūstot par vērā ņemamu gastronomijas galamērķi Eiropā. 

Turklāt Latvija augstu vērtē un izceļ savu tradicionālo ēdienu kultūru, pašmāju produktus un vietējo pārtiku," šādi LIAA citē asociācijas pārstāvju teikto.

Papildus tiek norādīts, ka 2023. gads Latvijas kulinārijas "dzīvē" bijis nozīmīgs, jo atklāts pirmais "Michelin" ceļveža Latvijas restorānu izlases apskats, kurā izcelti 26 labākie restorāni valstī.

Somijas Ceļojumu žurnālistu asociācija jau kopš 1972. gada pasniedz balvas īpašām personībām, organizācijām, kā arī ārvalstu galamērķiem. Asociācijā apvienojušies 120 dalībnieki – rakstnieki, fotogrāfi un žurnālisti – no Somijas, kuru darba ikdiena saistās ar ceļošanu.

Zīmē Gatis Šļūka. Virtuve.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.