Krievijas-Ukrainas frontē izveidojusies pata situācija, intervijā Itālijas raidsabiedrībai "Rai1" atzina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, vienlaikus uzsverot, ka Ukrainai ir nepieciešami moderni tehniskie līdzekļi.

"Attiecībā uz karu frontē - tā ir pata situācija, tas ir fakts, jo bija tehnikas piegāžu aizkavēšanās, bet aizkavēšanās nozīmē kļūdas," sacīja prezidents.

"Mēs karojam pret teroristiem, kam ir viena no lielākajām armijām pasaulē, munīcijas trūkst, bet ir vajadzīgi mūsdienīgi tehniskie līdzekļi," 

skaidroja prezidents.

Savukārt Ukrainas jūras operācijām ir panākumi, norādīja Zelenskis.

"Krievija ir zaudējusi daudz kuģu, bet mums ir izdevies izveidot labības koridoru, jo šī operācijas pragmātiskā daļa, kam bija liela ietekme uz ekonomiku, tika īstenota sekmīgi," viņš piebilda.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 388 750

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 388 750 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 810 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24. februārī krievi zaudējuši 6343 tankus, 11 818 bruņutransportierus, 9331 lielgabalu, 979 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 663 zenītartilērijas iekārtas, 332 lidmašīnas, 324 helikopterus, 7173 bezpilota lidaparātus, 1848 spārnotās raķetes, 24 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 12 393 automobiļus un autocisternas, kā arī 1479 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.