Krievija Ukrainas pierobežā un okupētajās teritorijās koncentrējusi vairāk nekā 500 000 karavīru, paziņojis Ukrainas analītikas centra "DeepState" līdzdibinātājs Romans Pohorilijs.

Reklāma

"Ja runājam kopumā, ienaidnieks visā okupētajā teritorijā un līdzās robežai koncentrējis lielu savu spēku skaitu, šis skaitlis ir vairāk nekā 500 000 cilvēku. Tas ir samērā liels grupējums," telekanāla "Espreso" ēterā sacīja analītiķis.

Pilna mēroga iebrukuma sākumā šis skaitlis bija aptuveni 170 000, norādīja Pohorilijs.

"Ja mēs runājam par ienaidnieka koncentrāciju gar ziemeļu robežām, arī tas nav noslēpums, tā ir un ir bijusi visu šo laiku.

Un Harkivas apgabalā mēs zināmā mērā redzam, kā notiek iebrucēju spēku koncentrācijas tālākas izpausmes," 

skaidroja analītiķis.

Sumu rajonā, kā norādīja Pohorilijs, Krievijas karaspēks brauc, pārvietojas un koncentrējas, taču šīs norises nesniedzas pāri informācijas spiedienam.

To, vai šajā virzienā ienaidnieka spēkiem būs kādas tālākas izpausmes, rādīs tikai laiks, viņš atzina.

"Protams, tas viss galvenokārt ir informācijas lauka moments, lai noturētu noteiktas vienības gar robežu, lai pastāvīgi būtu spriedzē, lai destabilizētu situāciju."

"Bet mums ir jābūt gataviem jebkurai notikumu attīstībai, jāsagatavojas, jābūvē aizsardzība, jāevakuē iedzīvotāji, jāreaģē uz ienaidnieka pārvietošanos un jānovērš jebkurš apdraudējums. To primāri dara aizsardzības spēki, kas ir pozīcijās, un sabiedrība, kas palīdz mūsu cīnītājiem," rezumēja "DeepState" analītiķis.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.